ПРОТОКОЛ громадського онлайн обговорення концепції інфраструктурного проєкту «Реконструкція будівлі Великомихайлівського ліцею з влаштуванням укриття ...
опубліковано 01 лютого 2024 року о 10:26



МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ



 

ПРОТОКОЛ

громадського онлайн обговорення концепції інфраструктурного проєкту «Реконструкція будівлі Великомихайлівського ліцею з влаштуванням укриття за адресою: вул.Шевченка,5, село Великомихайлівка, Синельниківський район, Дніпропетровська область»


Дата проведення: 24 січня 2024 року

Місце проведення : с. Великомихайлівка

Час проведення: з 10.00 години до 12.00 години



ПРИСУТНІ: сільський голова, представники програми «U-Lead з Європою», представники команди проектувальників, представники робочої групи, депутати, члени виконавчого комітету та місцеві мешканці громади, всього 48 осіб.

Фасилітатор зустрічі: Вадим Денисенко

Протокол вела: секретар виконавчого комітету Лілія Сидорук.

ЗАПРОШЕНІ: представник проєктувальної компанії «Дельта» - Оксана Швець, головний інженер проєкту - Дмитро Косарєв.


ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

  • Презентація проєкту «Реконструкція будівлі Великомихайлівського ліцею з влаштуванням укриття за адресою: вул.Шевченка,5, село Великомихайлівка, Синельниківський район, Дніпропетровська область».
  • Доповідач: Ярослава Казарян, член робочої групи.

  • Презентація архітектурної концепції проєкту «Реконструкція будівлі Великомихайлівського ліцею з влаштуванням укриття за адресою: вул.Шевченка,5, село Великомихайлівка, Синельниківський район, Дніпропетровська область».

Доповідач: Оксана Швець, представник проєктувальної компанії «Дельта» Співдоповідач: головний інженер проєкту Дмитро Косарєв.

  • Обговорення концепції проєкту проєкту «Реконструкція будівлі Великомихайлівського ліцею з влаштуванням укриття за адресою: вул.Шевченка,5, село Великомихайлівка, Синельниківський район, Дніпропетровська область» у форматі питань та відповідей, висловлення пропозицій та застережень.

Питання - відповіді: учасники громадського обговорення.

СЛУХАЛИ: 

Громадське обговорення розпочав Вадим Денисенко, який повідомив, що слухання проводяться з питання обговорення проєкту «Реконструкція будівлі Великомихайлівського ліцею з влаштуванням укриття за адресою: вул.Шевченка,5, село Великомихайлівка, Синельниківський район, Дніпропетровська область» в режимі он-лайн із безпекових міркувань.

До учасників громадського обговорення з вітальним словом звернувся Великомихайлівський сільський голова Євгеній Фісак. Він відмітив, що громада співпрацює з програмою «U-LEAD з Європою» та подякував за допомогу, яка надається нашій громаді.

З початку повномасштабного вторгнення громада перебуває у зоні можливих бойових дій, територія постраждала від ракетних та артилерійських обстрілів. В результаті пошкоджено об’єкти соціальної сфери, інфраструктури та 160 житлових будинків мешканців громади. Березівська гімназія знищена повністю, приміщення Великомихайлівського ліцею зазнали значних пошкоджень: вибито вікна, двері, розбито покрівлю. Деякий об’єм робіт було виконано власними силами.

У лютому 2023 року ми пройшли конкурсний відбір для участі у проєкті з відновлення: «Реконструкція будівлі Великомихайлівського ліцею з влаштуванням укриття за адресою: вул. Шевченка, 5, село Великомихайлівка, Синельниківський район, Дніпропетровська область». Дякуючи координації спеціалістів громади та експертів програми «U-LEAD з Європою» нам вдалося пройти шлях від опрацювання базової проєктної ідеї до підготовки та виготовлення проєктної документації.


 Голова робочої групи Ірина Чеберяк  ознайомила присутніх із порядком денним громадського обговорення проєкту.

  • СЛУХАЛИ: Презентація робочою групою проєкту «Реконструкція будівлі Великомихайлівського ліцею з влаштуванням укриття за адресою: вул.Шевченка,5, село Великомихайлівка, Синельниківський район, Дніпропетровська область».

Доповідала: Казарян Ярослава, член робочої групи.

Відмітила, що 18 липня 2022 року ракетою С-300 було зруйновано дах, вікна, класні кімнати, коридори, приміщення їдальні, спортивного залу. За кошти місцевого бюджету, при допомозі районної військової адміністрації було частково відремонтовано покрівлю закладу. Станом на 24 січня 2024 року навчальний процес проходить дистанційно.

Для відновлення навчання школярів реконструкція приміщення ліцею є вкрай необхідною. Метою даного проєкту є: покращення якості надання освітніх послуг, створення якісного, зручного і безпечного освітнього середовища, забезпечення комфортних умов перебування здобувачів освіти та педагогів у закладі. Компонентами проєкту є: 1-й - реконструкція будівлі ліцею; 2-й- будівництво укриття.

Реалізація даного проєкту є важливою для дітей дошкільного та шкільного віку, маломобільних груп, внутрішньо переміщених осіб, які прибули на території громади, батьків, педагогічних працівників.

Основними показниками проєкту є: проєктна потужність – 450 осіб , площа реконструкції збільшиться на 600 куб.м. і буде становити 1300 куб.м., буде реалізовано енергоефективні заходи, а саме, заміна віконних, дверних склопакетів, електромережі, виконано роботи з утеплення фасаду будівлі та встановлено сонячні батареї. Вартість реалізації проєкту – 120 млн.грн.

1 етап: до травня 2024 року необхідно розробити проєкт, провести державну експертизу пороєкту;

2 етап - пошук фінансів для реалізації проєкту;

3 етап – будівельні роботи.


Виступив Олег ЧЕРНИШ, радник з питань муніципальних інвестицій програми «U-LEAD з Європою».

Відмітив, що Великомихайлівська сільська громада одна із переможців, якій надається допомога в розробці проєкту, проведенні вишукувальних робіт. Крім цього даною програмою буде підготовлена тендерна документація та надаватиметься консультативна допомога.

  • СЛУХАЛИ: Презентація архітектурної концепції проєкту
  • «Реконструкція будівлі Великомихайлівського ліцею з влаштуванням укриття за адресою: вул.Шевченка,5, село Великомихайлівка, Синельниківський район, Дніпропетровська область».

Доповідала: Оксана Швець, проєктувальник компанії «Дельта», розробника проєкту.

Відмітила, що перед розробкою проєкту було проведено аналіз стану об’єкту, його інклюзивність та функціональність.

За результатами пошкоджень об’єкту потребує заміни покрівлі, заміни вибитих вікон та облаштування коридору для потреб маломобільних груп населення.

Під час розробки проєкту враховано слідуючі проєктні пропозиції:

  • розширення переходу між приміщенням ліцею та їдальнею. Це надасть можливість збільшити простір для спілкування дітей, буде створено зону для відпочинку;
  • будівництво укриття з входом до нього із приміщення школи та із подвір’я;
  • будівництво спортивного майданчика;
  • будівництво дитячого майданчика;
  • створення відпочинкової зони з можливістю показу фільмів через проектор на стріну ліцею;
  • облаштування у безпечній зоні стоянки для шкільного автобусу.
  • Вхід до приміщення ліцею буде безбар’єрним. На 1 поверсі для дітей з

обмеженими фізичними можливостями буде створено ресурсну кімнату, доступ до їдальні та спортивної зали буде також безбар’єрним, облаштовано універсальні санітарні вузли та душові кабіни (біля спортивної зали). Також будуть розміщуватися учбові класи, технічні приміщення, роздягальня.

Укриття розраховано на 225 відвідувачів ліцею та 50 педагогічних працівників у дві зміни. Укриття буде поділено на зони, тобто для кожного класу передбачена окрема кімната та передбачає наявність усіх технічних приміщень та підйомника для маломобільних груп.

На 2 поверсі будуть розміщені учбові класи, кабінет музики, облаштовано окремі санітарні вузли для учнів старших класів та педагогічних працівників. Аналогічне планування і 3 поверху.

Потужність закладу (450) розрахована на навчання у дві зміни (по 225 дітей на зміну). Висотність будівлі змінюватися не буде. Але покрівля планується пласка для встановлення сонячних панелей.

Буде проведено утеплення фасаду приміщення ліцею та облаштовано кольоровий сонцезахист, бо вікна учбових класів виходять на південь.

Крім цього на переході між приміщеннями ліцею та їдальнею буде облаштовано літню терасу, де можна створити додаткові ігрові майданчики, встановити тенісні столи, облаштувати зони для проведення уроків на свіжому повітрі.

Співдоповідав: Дмитро Косарєв, головний інженер проєкту.

 

Відмітив, що опалюватися приміщення буде газовою котельнею, буде проведено заміну всіх нагрівальних приладів системи опалення із встановленням стальних радіаторів з термостатичною апаратурою. Кожен нагрівальний прилад буде оснащено антивандальною термостатичною головкою.

У кожному навчальному класі передбачено встановлення локальної системи вентиляції. У приміщенні їдальні (актова зала) проектується окрема припливно-витяжна система вентиляції з встановленням центрального кондиціонування, у приміщенні кухні – заміна усіх витяжних систем та зонтів, облаштування окремої припливної вентиляції, в приміщенні спортивної зали- встановлення тепло- вентиляційної та центральної припливно-витяжної системи вентиляції.

В приміщенні укриття планується окрема незалежна система життєзабезпечення з можливістю ручного управління.

Під час проєктування пропонується встановити окремі споруди із очистки каналізаційних стоків та накопичення очищеної води у окремих ємностях, що дасть можливість вивезення уже умовно «чистої» води спеціалізованими машинами.

В укритті, в окремому приміщенні, буде встановлено генератор, що забезпечить життєдіяльність об’єкта незалежно від наявності електропостачання.

Враховуючи проблеми громади з питною та технічною водою, проєктом передбачено забір води із існуючої свердловини, колодязя, проведення очистки води з доведенням її якості до державних санітарних норм, накопичення технічної води та використання на потреби ліцею. Тобто буде використовуватися 3 джерела водопостачання: свердловина, колодязь та накопичувальна ємність.

Щодо реконструкції електропостачання: планується заміна ввідних силових кабелів для підключення по ІІ категорії надійності електропостачання; заміна існуючих силових шаф у приміщенні електрощитової; заміна існуючих силових шаф у приміщеннях електрощитових; розробка нової системи контуру зовнішнього заземлення та блискавкозахисту; встановлення обладнання для реалізації живлення від сонячних панелей; заміна існуючих поверхневих групових щитків; демонтаж старої системи електропроводки та прокладання нової; заміна розеток та вимикачів; заміна існуючих освітлювальних приладів на енергозаощадливі - світлодіодні прилади; проектування системи сніготанення на покрівлі будівлі. Також для автономного енергозбереження планується використовувати генератори.


 3.СЛУХАЛИ: Обговорення концепції проєкту «Реконструкція будівлі Великомихайлівського ліцею з влаштуванням укриття за адресою: вул.Шевченка,5, село Великомихайлівка, Синельниківський район, Дніпропетровська область» у форматі питань та відповідей, висловлення пропозицій та застережень. Запитання із чату.


Питання учасника Світлани. Який відсоток фінансування проєкту передбачається за рахунок місцевого бюджету ?

Відповідь. Сільський голова Євгеній Фісак  відповів, що на даному етапі планується за рахунок сільського бюджету проведення державної експертизи проєкту і заплановано кошти в сумі 100 тис.грн. Розробка проєкту проводиться за рахунок фінансування програми «U-LEAD з Європою». Для реалізації проєкту будуть залучатися кошти міжнародних грандів та організацій.


Питання учасника Світлани. Які етапи робіт по реалізації проєкту?

Відповідь. Сільський голова Євгеній Фісак  відповів, що поки проходить робота по розробці проєкту, його реалізація буде залежати від ситуації у країні (воєнний стан) та на території громади зокрема.

Відповідь Оксани Швець, представника проєктувальної організації відмітила, що реалізація проєкту не передбачає етапів, це один об’єкт і буде одна черга: і реконструкція ліцею і облаштування укриття, бо без укриття не можна буде проводити навчальний процес.


Питання Олега Черниша, представника програми «U-LEAD з Європою», щодо інженерного рішення по використанню колон в укритті (Чи можливе їх усунення?).

Відповідь Оксани Швець, представника проєктувальної організації відмітила, що дана пропозиція буде передана проєктувальникам і буде врахована при розробці конструктивних схем.

Відповідь Дмитра Солодкого, керівника проєктного відділу компанії «Дельта». Будівельні норми передбачають наявність колон і вони, більше всього залишаться, так як передбачають додатковий захист.

 

Питання учасника Світлани щодо календарного планування реалізації проєкту.

Відповідь сільського голови Євгенія Фісака. Відмітив, що громада працює над проєктом реконструкції ліцею з лютого 2023 року і на сьогодні ми на стадії розробки проєктної документації. Все буде залежати від вартості виконання робіт і від того наскільки швидко ми зможемо винайти фінансові ресурси на його реалізацію. На даному етапі відповісти на питання щодо терміну реалізації проекту по роках важко.

Відповідь Оксани Швець, представника проєктувальної організації говорила, що проєктна документація буде передана в кінці травня на початку червня 2024 року.

Відповідь Дмитра Солодкого, керівника проєктного відділу компанії «Дельта».

Після передачі проєктних документів у громади буде певний час для пошуку фінансування і як показує практика орієнтовний час виконання будівельно-монтажних робіт становить 1 рік.

Учасник обговорення  Юлія Мельник  відмітила про наявність у проєкті ресурсної кімнати, що надасть можливість залучати у навчальному процесі дітей з особливими потребами.


Питання учасника обговорення Вадима Денисенка. Звернув увагу на відсутність у головному вході до приміщення ліцею можливості для дітей на візках.

Відповідь Оксани Швець, представника проєктувальної організації відмітила, що з метою безпеки, діти будуть підвозитися до освітнього закладу автобусом і потрапляти до ліцею не через центральний вхід, а із сторони автобусної зупинки, де буде облаштовано підйомних. Облаштування двох підйомників є затратним і економічно не доцільним.


Питання учасника обговорення Ярослави Казарян. Чи можливо використовувати укриття в мирний час?

Відповідь Оксани Швець, представника проєктувальної організації.

При розробці проєкту було враховано те, що укриття буде використовуватися в мирний час і тому це буде один суцільний простір без перегородок та перешкод.


Питання учасника обговорення Віталія Мазченка. Чи буде враховано створення майстерень у ліцеї, так як на сьогодні це є проблемою? Чи можливо спроєктувати клас, де б можливо проводити заняття гуртків включаючи і для дітей з обмеженими можливостями.

Відповідь Оксани Швець, представника проєктувальної організації.

У завданні не було такої вимоги щодо створення класу-майстерні, враховуючи, що проєкт був обмежений площею, добудова приміщення не заплановано, то при можливості проєктувальниками буде розглянуто питання облаштування майстерні.


Питання учасника обговорення Ірини Чеберяк щодо можливості використання зони відпочинку та зеленого класу?

Відповідь Оксани Швець, представника проєктувальної організації.

Проєктом передбачено створення:

- відкритої зони над переходом -встановити малі архітектурні форми, і надати можливість дітям проводити там час;

-дитячого майданчика, який буде відділений від школи, де б могли відпочивати діти молодших класів;

- відкритої зони для демонстрації навчальних програм для школярів, відео-фільмів для жителів громади;

- спортивного майданчика.

Питання учасника обговорення Олега Черниша. Проєкт передбачає тільки виконання будівельних робіт чи, можливо, і облаштування начальних класів, приміщень?

Відповідь Оксани Швець, представника проєктувальної організації .

Так, у проєкті буде враховано і облаштування ліцею необхідним обладнанням, приладдям: парти, крісла, дошки, карти інше. Весь перелік обладнання буде узгоджений з громадою та керівництвом ліцею.


Питання учасника обговорення Наталі Фисак. По проекту планується їдальня та актова зала в одному приміщенні?

Відповідь Оксани Швець, представника проєктувальної організації .

Так, згідно проєкту приміщення їдальні буде використовуватися і як актова зала. Враховуючи, що їдальнею користуються щодня, а актова зала використовується не так часто, то доцільно розмістити ці два об’єкти в одному приміщенні. Обідні столи будуть прибиратися і їдальня буде використовуватися як актова зала.


Питання учасника обговорення Людмили Сосницької. Чи передбачено в укритті приміщення для медичної сестри?

Відповідь Оксани Швець, Дмитра Солодкого, представників проєктувальної організації:

При проєктуванні враховані всі вимоги щодо наявності додаткових приміщень, включаючи і кабінет медичної сестри.


Питання учасника обговорення Анни Овсяннікової. Як буде використовуватися простір коридора, чи буде кабінет для педагога-організатора?

Відповідь Оксани Швець, представника проєктувальної організації .

На 1 поверсі є достаньо місця для організації простору, буде забезпечено безбар’єрний доступ.

Питання створення кабінету педагога-організатор буде розглянуто архітекторами проєкту і враховано.


Питання учасника обговорення Марини Цікавої.  Як буде опалюватися приміщення ліцею та укриття ?

Відповідь Дмитра Косарєва, представника проєктувальної організації.

Приміщення ліцею та укриття буде опалюватися природним газом (газова котельню) та в укритті будуть використовуватися кондиціонери (як додаткове джерело).


Питання учасника обговорення Юлії Мельник. Яке покриття буде використовуватися на території ліцею ?

Відповідь Оксани Швець, представника проєктувальної організації.

Прилегла територія, включаючи і доріжки буде облаштована бруківкою, спортивний, дитячий та інші майданчики – матеріалами, відповідно до держаних стандартів з урахуванням екологічності та зручності використання.


Питання учасника обговорення Світлани. Чи буде об’єднаня Березівської гімназії та Великомихайлівського ліцею, чи буде відновлення Березівської гімназії і як будуть працевлаштовані педагоги та працівники Березівської гімназії?

Відповідь сільського голови Євгенія Фісака.  Пошкодження Березівської гімназії значні – заклад освіти практично знищено. Відновлення його планується, але коли це буде сказати важко. Територія безпосередньо знаходиться майже на лінії фронту і все залежить від ситуації, яка там складеться. Об’єднання Березівської гімназії та Великомихайлівського ліцею не планується. Заклад освіти працює дистанційно.


Питання учасника обговорення Марини Цікавої. Чи реалізувалися аналогічні проєкти в Україні?

Відповідь Олега Черниша, представника програми «U-LEAD з Європою».

Програма «U-LEAD з Європою» працює у цьому напрямку тільки рік, пройшов відбір, розпочато проектувальні роботи. Це процес тривалий, вимагає значного часу. Але програма «U-LEAD з Європою» працює покроково до досягнення головної мети.


Голова робочої групи Ірина Чеберяк подякувала програмі «U-LEAD з Європою», за надану допомогу та підтримку. Робота громади буде продовжуватися - це проходження державної експертизи проєкту, пошук джерел фінансування та реалізація проєкту.

За результатами громадського обговорення запропоновано проєктувальникам розглянути слідуючі пропозиції:

  • 1. Усунення будівельних колон в приміщенні укриття.
  • 2. Облаштування пандусу біля головного входу у приміщення ліцею.
  • 3. Створення класу-майстерні у ліцеї, а не в окремому приміщенні.
  • 4. Створення кабінету педагога-організатора.




Голова робочої групи Ірина ЧЕБЕРЯК



Секретар Лілія СИДОРУК

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux