Великомихайлівська сільська рада
Синельниківський район Дніпропетровська область
Рішення сесій
від 06 серпня 2024р. № 1724-42/VІІІ
42
Восьме скликання
Про внесення змін до Регламенту Великомихайлівської сільської ради
Опубліковано 12 серпня 2024

На виконання змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 22 лютого 2024 року № 3590 – IX щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування, з метою приведення положень Регламенту роботи Великомихайлівської сільської ради у відповідність до вимог чинного законодавства, враховуючи висновки та рекомендації постійної комісії сільської ради з питань місцевого самоврядування, законності, забезпечення правопорядку та охорони прав людини, взаємодії з політичними партіями та громадськістю ( протокол від 06.08.2024 року), сільська рада ВИРІШИЛА:

  • Внести зміни до Регламенту Великомихайлівської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області, а саме статтю 1.10. Розділу І. «Загальні положення» доповнити підпунктами:

1.10.1. «Пленарне засідання сільської ради та засідання постійної комісії ради підлягають відеофіксації з подальшим зберіганням відеозапису засідання не менше п’яти років. Відеозапис пленарного засідання ради оприлюднюється в частині, що не містить інформації з обмеженим доступом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання, на офіційному веб-сайті ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису». Дана норма набирає чинності 14.08.2024 року.

1.10.2. «Пленарне засідання сільської ради та засідання постійних комісій ради транслюються у мережі Інтернет в режимі реального часу, крім випадків розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Ця норма набирає чинності через 30 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-IX


  • «Під час засідань постійних комісій, сесій сільської ради, депутати, посадові особи місцевого самоврядування, інші доповідачі зобов’язані використовувати тільки державну мову, відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

2. Статтю 2.5.10., глави 5 «Постійні комісії сільської ради», розділу ІІ «Депутати, посадові особи та органи сільської ради», доповнити новою частиною: «Проекти порядку денного засідань постійної комісії ради, висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються на офіційному веб-сайті сільської ради і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». 

3. Статтю 3.1.2., глави 1 «Порядок скликання сесії сільської ради», розділу ІІІ «Сесія сільської ради», доповнити новою частиною: «Порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови, секретаря сільської ради, скликання чергової та позачергової сесій ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Конституції України, цього Закону, законів України "Про статус депутатів місцевих рад", "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та інших законів. До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні».

3.1. Статтю 3.4.1., глави 4 «Порядок денний сесії сільської ради», розділу ІІІ «Сесія сільської ради», доповнити новою частиною: «Проекти порядку денного сесії сільської ради є відкритими та оприлюднюються на офіційному веб-сайті сільської ради і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». 

3.2. Статтю 3.5.2., глави 5 «Підготовка питань на розгляд сесії сільської ради», розділу ІІІ «Сесія сільської ради», доповнити новою частиною: «Проекти рішень сільської ради є відкритими та оприлюднюються на офіційному веб-сайті сільської ради і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

3.3. Статтю 3.10.2., глави 10 «Протокол пленарного засідання сільської ради», розділу ІІІ «Сесія сільської ради», доповнити новою частиною: «Протокол сесії сільської ради та результати поіменного голосування пленарного засідання ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».



4. Викласти Регламент Великомихайлівської сільської ради у новій редакції згідно додатку (додається).

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії сільської ради.

Сільський голова Євгеній ФІСАК

с. Великомихайлівка

від 06.08.2024 року

№ 1724-42/VІІІ




















 

Додаток

до рішення сільської ради

від 06.08.2024 року

№ 1724-42/VІІІ

Регламент Великомихайлівської сільської ради

(нова редакція)


Зміст

Стаття

Сторінка

Розділ І. Загальні положення

  • 1.1.– 1.12.

2-3

Розділ ІІ. Депутати, посадові особи і органи ради


3-11

Глава 1. Депутати сільської ради

2.1.1. – 2.1.8.

3-4

Глава 2. Депутатське звернення, депутатський запит

і депутатське запитання

2.2.1. – 2.2.5.

4-5

Глава 3. Депутатські фракції та групи

2.3.1. – 2.3.8.

5-7

Глава 4. Посадові особи сільської ради

2.4.1. – 2.4.17

7-9

Глава 5. Постійні комісії сільської ради

2.5.1. – 2.5.16.

9-10

Глава 6. Тимчасові контрольні комісії сільської ради

2.6.1. – 2.6.4.

11

Глава 7. Виконавчий комітет сільської ради

2.7.1. – 2.7.4.

11

Розділ ІІІ. Сесія сільської ради


11-18

Глава 1. Порядок скликання сесії сільської ради

3.1.1. – 3.1.12

11-12

Глава 2. Робочі органи засідання сільської ради

3.2.1. – 3.2.3.

12-13

Глава 3. Головуючий на пленарному засіданні сільської ради

3.3.1 – 3.3.2.

13

Глава 4. Порядок денний сесії сільської ради

3.4.1. – 3.4.5.

13-14

Глава 5. Підготовка питань на розгляд сесії сільської ради

3.5.1. – 3.5.2.

14

Глава 6. Порядок надання слова

3.6.1. – 3.6.8.

14-15

Глава 7. Порядок голосування

3.7.1. – 3.7.18.

15-17

Глава 8. Рішення сільської ради

3.8.1. – 3.8.3.

17

Глава 9. Дисципліна та етика на пленарних засіданнях сільської ради

3.9.1. – 3.9.6.

17

Глава 10. Протокол засідань сесії сільської ради

3.10.1 – 3.10.2.

17-18

Розділ ІV. Здійснення контролю


18

Глава 1. Контроль за виконанням рішень ради

4.1.1. – 4.1.3.

18

Глава 2. Контроль за рішеннями виконавчого комітету ради

4.2.1. – 4.2.2.

18

Розділ V. Особливості розгляду питань 


18-21

Глава 1. Прийняття бюджету та контроль за його виконанням

5.1.1. – 5.1.16.

18-20

Глава 2. Затвердження програм розвитку та контроль за їх виконанням

5.2.1. – 5.2.11.

20

Глава 3. Порядок підготовки та розгляду регуляторних актів

5.3.1. – 5.3.7.

21

Розділ VІ. Загальна та виключна компетенція ради


21-24

Глава 1. Загальна компетенція ради

6.1.1.

21

Глава 2. Виключна компетенція ради

6.2.2. – 6.2.58.

21-24

Розділ VІІ. Заключні положення 


24-25

Глава 1. Про дію Регламенту та порядок внесення змін до нього

7.1.1. – 7.1.3.

24-25

Глава 2. Організаційно-технічне та інше обслуговування діяльності ради

7.2.1.

25

 

 

 

Розділ I. Загальні положення

 

Стаття 1.1. Великомихайлівська сільська рада (далі – сільська рада) є виборним, представницьким органом місцевого самоврядування, що складається із депутатів і відповідно до діючого законодавства представляє спільні інтереси Великомихайлівської сільської об’єднаної територіальної громади сіл Великомихайлівка, Орестопіль, Лісне, Новоселівка, Соснівка, Январське, Маліївка, Вороне, Хороше, Березове, Калинівське, Тернове, Запорізьке, Новомиколаїівка, Новогеоргіївка, Степове у межах повноважень, визначених Конституцією України, Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”, іншими законами.

Стаття 1.2. Порядок діяльності сільської ради, її органів, депутатів, посадових осіб визначається Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», „Про службу в органах місцевого самоврядування”, ,,Про запобігання корупції’’, ,,Про інформацію’’, ,,Про доступ до публічної інформації'', іншими законодавчими актами, Статутом територіальної громади, цим Регламентом та Положенням про постійні комісії ради.

Стаття 1.3. Рада є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, рахунки у відповідних установах.

Стаття 1.4. Загальний склад сільської ради визначається радою відповідно до Закону України «Про місцеві вибори» і становить 22 депутатів.

Стаття 1.5. Сільська рада вважається правомочною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від загального складу ради. Діяльність ради здійснюється у відповідності з піврічним планом роботи, який затверджується за пропозицією голови ради рішенням ради.

Стаття 1.5. Рішення сільської ради, прийняті у межах наданих їй повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на території ради органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на території ради.

Стаття 1.6. Регламент роботи Великомихайлівської сільської ради (далі – Регламент) є документом сільської ради відповідного скликання, який встановлює порядок скликання і проведення сесій сільської ради, підготовки та розгляду нею питань, прийняття рішень, вирішення інших процедурних питань, а також діяльності депутатів, посадових осіб та виконавчого апарату ради.

Стаття 1.7. Регламент набуває чинності з моменту його затвердження не пізніше, як на другій сесії сільської ради і діє до прийняття нового Регламенту сільською радою наступного скликання. Протягом терміну повноважень сільською радою восьмого скликання можливе внесення змін і доповнень до цього Регламенту відповідно до змін в законодавстві шляхом прийняття відповідного рішення.

Стаття 1.8. Пленарні засідання сільської ради проводяться, як правило, у приміщенні сільської ради, облаштованому державною символікою. В окремих випадках можливе проведення виїзних пленарних засідань ради.

Стаття 1.9. Діяльність сільської ради та її органів здійснюється відкрито, гласно, на принципах законності, поєднання місцевих і державних інтересів, виборності, правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні” та іншими законами України і базується на колективному, вільному обговоренні та вирішенні питань, що входять до її компетенції, з урахуванням громадської думки.

Стаття 1.10. Пленарні засідання ради проводяться гласно. На пленарні засідання сільської ради можуть запрошуватися народні депутати України, керівництво обласної та районної державних адміністрацій, депутати інших місцевих рад, представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, трудових колективів підприємств, установ, організацій різних форм власності, територіальних громад, політичних партій і засобів масової інформації, а також інші особи.

Стаття 1.10.1. Пленарне засідання сільської ради та засідання постійної комісії ради підлягають відеофіксації з подальшим зберіганням відеозапису засідання не менше п’яти років. Відеозапис пленарного засідання ради оприлюднюється в частині, що не містить інформації з обмеженим доступом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання, на офіційному веб-сайті ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису.

Стаття 1.10.2. Пленарне засідання сільської ради та засідання постійних комісій ради транслюються у мережі Інтернет в режимі реального часу, крім випадків розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Ця норма набирає чинності через 30 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-IX.

Стаття 1.10.3. Під час засідань постійних комісій, сесій сільської ради, депутати, посадові особи місцевого самоврядування, інші доповідачі зобов’язані використовувати тільки державну мову, відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Стаття 1.11. Робота ради, виступи і висловлювання депутатів та запрошених ведеться українською мовою, діловодство - державною мовою.

Стаття 1.11. Акредитація представників засобів масової інформації здійснюється шляхом їх реєстрації на підставі офіційного подання керівника засобу масової інформації до сільської ради.

Допуск акредитованих журналістів та технічних працівників до сесійної зали відбувається на підставі виданих їм сільською радою запрошень.

Акредитація журналіста або технічного працівника засобу масової інформації може бути припинена за рішенням сільської ради у випадку перевищення представником засобу масової інформації своїх прав і невиконання обов’язків, передбачених законодавством України про інформацію. Письмове повідомлення із зазначенням підстав припинення акредитації одночасно видається журналісту чи технічному працівнику і надсилається до засобу масової інформації, в якому він працює. Журналіст, технічний працівник, редакція засобу масової інформації можуть оскаржити це рішення в судовому порядку.

Стаття 1.12. Для більш ефективного здійснення своїх повноважень, захисту прав та інтересів територіальної громади сіл ради рада може прийняти рішення про об’єднання в асоціації і інші форми добровільних об’єднань та про входження до відповідних міжнародних асоціацій, інших добровільних об’єднань органів місцевого самоврядування.

 

Розділ II. Депутати, посадові особи та органи сільської ради

Глава 1. Депутати сільської ради

 

Стаття 2.1.1. Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, Законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про статус депутатів місцевих рад”, іншими законами та цим Регламентом.

Депутат зобов’язаний додержуватися Регламенту, інших нормативних актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Стаття 2.1.2. Повноваження депутата сільської ради починаються з моменту оголошення сільською територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії нового скликання.

Повноваження депутата сільської ради можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених Законом України „Про статус депутатів місцевих рад”.

Стаття 2.1.3. Депутат має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та органів, що нею утворюються, несе обов’язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат ради, крім секретаря сільської ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради.

Стаття 2.1.4. На час сесій, засідань постійних комісій ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов’язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи.

Стаття 2.1.5. Депутат зобов’язаний брати участь у роботі сесій ради, засідань постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.

Депутат зобов’язаний зареєструватися і бути присутнім на засіданні сільської ради та її органів, до яких його обрано.

Стаття 2.1.6. Депутат, який не може взяти участь у засіданні ради, повинен завчасно повідомити про це сільського голову або секретаря ради, а при неможливості взяти участь в засіданні постійної комісії – голову комісії або його заступника.

Відсутність депутата на засіданнях ради та її органів, до яких його обрано, допускається лише з поважних причин.

У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконанням ним без поважних причин рішень і доручень ради, її органів сільська рада може ініціювати питання щодо відкликання такого депутата, звернувшись до партійних органів.

Стаття 2.1.7. Кожний депутат у раді та її органах, до складу яких він входить, має один голос. Депутат, який не входить до складу відповідного органу ради, може брати участь в його роботі з правом дорадчого голосу.

Стаття 2.1.8. Депутат сільської ради має право:

– обирати і бути обраним до органів сільської ради;

– пропонувати питання для розгляду сільською радою та її органами;

– вносити пропозиції і зауваження щодо порядку денного засідання сільської ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті;

– вносити на розгляд ради та її органів проекти рішень з питань, що належать до їх відання, поправки до них;

– висловлювати думку щодо персонального складу утворюваних сільською радою органів і кандидатур посадових осіб, які обираються, призначаються радою;

– брати участь у дебатах, звертатися із запитами, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам, головуючому на засіданні;

– вносити пропозиції про заслуховування на пленарному засіданні сільської ради звіту чи інформації будь-якого органу або посадової особи, підзвітних чи підконтрольних сільській раді, а також з питань, що входять до компетенції сільської ради, інших органів і посадових осіб, які діють на території ради;

– виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки;

– оголошувати на засіданнях сільської ради та її органів у встановленому радою порядку тексти звернень, заяв, резолюцій, петицій громадян чи їх об’єднань, якщо вони мають суспільне значення;

- ознайомитися з будь-якими документами сільської ради та отримувати копії будь-яких рішень сільської ради;

– здійснювати інші дії, передбачені чинним законодавством України.


Глава 2. Депутатське звернення, депутатський запит 

і депутатське запитання

 

Стаття 2.2.1. Депутатське звернення – викладена в письмовій формі вимога депутата сільської ради з питань, пов’язаних з його депутатською діяльністю, до місцевого органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території сільської ради, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз’яснення з питань, віднесених до їх компетенції.

Стаття 2.2.2. Депутатський запит — це підтримана радою вимога депутата до посадових осіб ради та її органів, керівників підприємств, установ й організацій незалежно від форм власності, які розташовані або зареєстровані на території ради, а також до сільського голови з питань, які віднесені до відання ради.

Стаття 2.2.3. Депутатське запитання — це засіб одержання депутатом сільської ради інформації або роз’яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошено на сесії ради або дано депутату сільської ради в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.

Стаття 2.2.4. Порядок розгляду депутатського звернення

– органи та посадові особи, зазначені у статті 2.2.1. до яких звернувся депутат сільської ради, зобов’язані у десятиденний строк розглянути порушене ним питання та надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати йому відповідь не пізніш як у місячний термін;

– якщо депутатське звернення з об’єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений строк, депутату сільської ради зобов’язані письмово повідомити про це з обґрунтуванням мотивів необхідності продовження строку розгляду;

– якщо депутат сільської ради не задоволений результатами розгляду свого звернення або якщо місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташовані на території ради, ухиляються від вирішення порушеного у зверненні питання у встановлений строк, він має право внести депутатський запит.

Стаття 2.2.5. Порядок розгляду депутатського запиту

- депутатський запит може бути внесений депутатом сільської ради або групою депутатів у міжсесійний період або на пленарному засіданні ради у письмовій формі. Запит підлягає

включенню до порядку денного пленарного засідання ради;

- депутатський запит обговорюється у разі необхідності на пленарному засіданні ради;

- сільська рада може зобов’язати відповідний орган подати у встановлений нею строк звіт про виконання рішення по запиту депутата сільської ради;

- орган або посадова особа, до яких звернуто депутатський запит, зобов’язані у встановлений радою строк дати офіційну письмову відповідь на нього сільській раді і депутату. Якщо запит з об’єктивних причин не може бути розглянуто в установлений радою строк, то орган або посадова особа зобов’язані письмово повідомити сільську раду та депутата сільської ради, який вніс запит, і запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати один місяць з дня одержання запиту. Відповідь на запит у разі необхідності розглядається на пленарному засіданні ради;

- депутат сільської ради має право давати оцінку відповіді на свій депутатський запит. За результатами відповіді на депутатський запит може бути проведено обговорення, якщо на цьому наполягає не менше 1/4 присутніх на засіданні сільської ради депутатів.

Посадових осіб, до яких звернуто запит, своєчасно інформують про дату та час обговорення відповіді на запит сільською радою. Вони або уповноважені ними особи мають право бути присутні на цьому засіданні сільської ради.

За результатами розгляду відповіді на депутатський запит сільська рада приймає відповідне рішення.


Глава 3. Депутатські фракції та групи

 

Стаття 2.3.1. Депутати сільської ради можуть об’єднуватись у депутатські групи та фракції.

Стаття 2.3.2. Для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень депутати сільської ради можуть на основі їх взаємної згоди об’єднуватися в депутатські групи.

Депутатські групи на основі єдності поглядів можуть бути утворені в будь-який час протягом строку повноважень ради даного скликання за рішенням зборів депутатів сільської ради, які виявили бажання увійти до її складу.

Депутатська група в сільській раді складається не менш як із п’яти депутатів.

Депутати сільської ради, які входять до складу депутатської групи, обирають особу, яка очолює депутатську групу.

Депутатська група реєструється сільською радою за поданням особи, яка очолює депутатську групу, до якого додається підписане депутатами цієї групи письмове повідомлення про сформування депутатської групи із зазначенням її назви, персонального складу та партійної належності членів групи і депутатів, які уповноважені представляти групу. Реєстрація депутатської групи проводиться шляхом прийняття протокольного рішення на пленарному засіданні сільської ради, на яке було внесено подання особи, яка очолює депутатську групу.

Депутатські групи можуть утворюватися на визначений ними період, але не більше, ніж на строк повноважень сільської ради.

Діяльність депутатської групи припиняється:

- у разі вибуття окремих депутатів сільської ради, внаслідок чого її чисельність стає меншою, ніж передбачено регламентом сільської ради;

- у разі прийняття депутатами сільської ради, які входять до її складу, рішення про розпуск депутатської групи;

- після закінчення строку, на який депутати сільської ради об’єдналися в депутатську групу, або строку повноважень сільської ради.

Сільська рада сприяє діяльності зареєстрованих нею депутатських груп, координує їх роботу і може заслуховувати повідомлення про їх діяльність.

Стаття 2.3.3. Депутати сільської ради за партійною належністю можуть об’єднуватися у депутатські фракції з чисельністю не менше п’яти депутатів. До складу депутатської фракції можуть входити також позапартійні депутати сільської ради, які підтримують політичну спрямованість фракції.

Порядок вступу до фракції та виходу з неї визначається самою фракцією. Депутат сільської ради може входити до складу лише однієї фракції.

Рішення про об’єднання депутатів у фракцію, в якому зазначається назва, персональний склад, прізвище керівника (уповноваженого представника фракції), доводиться до відома депутатів сільської ради головуючим на пленарному засіданні ради.

Організація діяльності депутатських фракцій покладається на сільського голову.

Стаття 2.3.4. Про зміни у складі депутатської групи, фракції її керівник (уповноважений представник) письмово повідомляє сільського голову.

Стаття 2.3.5. Депутатські групи, фракції мають право:

- на представництво в постійних та тимчасових комісіях ради;

- попередньо обговорювати кандидатури посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує рада;

- на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні ради з кожного питання порядку денного сесії ради;

- об’єднувати зусилля з іншими групами, фракціями для створення більшості в раді чи опозиції;

- у разі створення більшості відповідальність за рішення та їх втілення несе сформована більшість сільської ради.

здійснювати інші права, передбачені законами України.

Стаття 2.3.6. Депутатська група чи фракція, з ініціативи якої розглядається питання на пленарному засіданні ради, має право після припинення дебатів ставити питання про виступ свого представника, після чого йому надається слово.

За зверненням депутатської групи чи фракції виконавчий апарат сільської ради може поширювати серед депутатів ради підготовлені нею матеріали, як офіційні документи.

Стаття 2.3.7. Жодна депутатська група чи фракція не має права виступати від імені сільської ради, порядок роботи депутатських груп і фракцій визначають самі групи і фракції.

Депутатські групи, фракції мають право на оголошення заяв на пленарному засіданні сільської ради, на оприлюднення звернень, заяв, повідомлень у засобах масової інформації.

Депутатські групи і фракції можуть запрошувати на свої засідання Великомихайлівського сільського голову, секретаря сільської ради, представників виконавчого апарату сільської ради.

Головуючий на сесії сільської ради інформує депутатів про утворення, розпуск (саморозпуск), зміну назви, керівництва і складу депутатських груп, фракцій.

Стаття 2.3.8. Для вирішення особливо важливих питань керівники політичних партій, представлених в раді, мають право ініціювати проведення спільних засідань (круглий стіл, нарада і т.д.)


Глава 4. Посадові особи сільської ради

Сільський голова

 

Стаття 2.4.1. Сільський голова виконує свої обов’язки до обрання сільського голови нового скликання, крім випадків дострокового припинення повноважень голови ради відповідно до Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Стаття 2.4.2. Сільський голова працює у раді на постійній основі, не може мати інший представницький мандат, суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток.

Стаття 2.4.3. У своїй діяльності сільський голова є підзвітним раді.

Стаття 2.4.4. Сільський голова:

1) забезпечує здійснення у межах наданих йому законом повноважень органів виконавчої влади на території ради, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;

2) організує в межах, визначених Законом України ,,Про місцеве самоврядування в Україні”, роботу ради та її виконавчого комітету;

3) підписує рішення ради та її виконавчого комітету;

4) вносить на розгляд ради пропозицію щодо кандидатури на посаду секретаря ради;

5) вносить на розгляд ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету ради;

6) вносить на розгляд ради пропозиції щодо структури і штатів виконавчого апарату ради;

7) здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету;

8) скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради;

9) забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належить до її відання; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання;

10) призначає на посади та звільняє з посад керівників підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади;

11) скликає загальні збори громадян за місцем їх проживання;

12) забезпечує виконання рішень місцевого референдуму, відповідної ради, її виконавчого комітету;

13) є розпорядником бюджетних, позабюджетних цільових (у тому числі валютних) коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою;

14) представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства;

15) звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів;

16) укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради;

17) веде особистий прийом громадян;

18) забезпечує на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об’єднань;

19) координує діяльність постійних комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;

20) організує надання депутатам допомоги у здійсненні ними своїх повноважень;

21) організовує відповідно до законодавства проведення референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;

22) затверджує протоколи конкурсних комісій з питань управління об’єктами комунальної власності;

23) на підставі рішень конкурсних комісій з питань оренди, приватизації та відбору суб’єктів оціночної діяльності підписує договори, акти приймання передачі;

24) звітує перед радою про свою діяльність не менше одного разу на рік, а на вимогу не менш як третини депутатів – у визначений радою термін;

25) вирішує інші питання, доручені йому радою.

Стаття 2.4.5. Сільський голова в межах своїх повноважень видає розпорядження.

За дорученням ради голова ради може видавати розпорядження з питань, віднесених до компетенції сільської ради, з подальшим їх затвердженням на сесії сільської ради.

Дострокове припинення повноважень сільського голови здійснюється відповідно до статті 79 Закону України ,,Про місцеве самоврядування в Україні”.


Секретар сільської ради

Стаття 2.4.6.  Секретар сільської ради обирається за пропозицією сільського голови відповідною радою у межах строку її повноважень з числа депутатів цієї ради шляхом таємного голосування і здійснює свої повноваження до обрання секретаря сільської ради нового скликання, крім випадків дострокового припинення його повноважень.

Стаття 2.4.7.  Секретар сільської ради може бути достроково звільнений з посади за рішенням ради, яке приймається шляхом таємного голосування більшістю голосів депутатів від загального складу ради. Питання про його звільнення може бути внесено на розгляд ради сільським головою або на вимогу не менш як третини депутатів від загального складу ради.

Стаття 2.4.8. Секретар сільської ради в разі відсутності голови ради або неможливості виконання ним своїх обов’язків з інших причин здійснює повноваження сільського голови.

Стаття 2.4.9. Секретар сільської ради працює у раді на постійній основі. На нього поширюються вимоги щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”.

 

Порядок обрання секретаря сільської ради

Стаття 2.4.10. Пропозиції щодо кандидатур для обрання секретаря сільської ради вносить сільський голова.

Стаття 2.4.11. Обраним секретарем сільської ради вважається кандидат, який за результатами таємного голосування набрав більше 50 відсотків голосів від загального складу сільської ради.

У разі, коли кандидат не набрав необхідної кількості голосів, сільський голова може вносити цю або іншу кандидатуру.


Староста

 Стаття 2.4.12. У селах, визначених за рішенням ради об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України ,,Про добровільне об’днання територіальних громад’’, за винятком її адміністративного центру, обирається староста на строк повноважень ради.

Стаття 2.4.13. Староста є посадовою особою місцевого самоврядування.

Стаття 2.4.14. Староста:

- представляє інтереси жителів сіл у виконавчих органах ради;

- сприяє жителям сіл у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;

- бере участь у підготовці проекту бюджету територіальної громади в частині фінансування , що фінансуються на території сіл;

- вносить пропозиції до виконавчого комітету ради з питань діяльності на території сіл виконавчих органів ради, підприємств, установ, організацій комунальної влсності та їх посадових осіб;

- здійснює інші обов'язки, визначені Положеннм про старосту.

Стаття 2.4.15. Положення про старосту затверджується радою об'єднаної територіальної громади. У Положенні визначаються права і обов'язки старости, порядок його звітності, інші питання, пов'язані з його діяльністю.

Стаття 2.4.16. Староста обирається в порядку, визначеному законом.

Стаття 2.4.17. Староста є членом виконавчого комітету ради об’єднаної територіальної громади за посадою.


Глава 5. Постійні комісії сільської ради

 

Стаття 2.5.1. Постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради і діють відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, цього Регламенту та Положення про постійні комісії Великомихайлівської сільської ради, які затверджуються радою. Перелік постійних комісій визначається радою, по яких сесія приймає рішення.

Стаття 2.5.2. Постійні комісії обираються радою за пропозицією сільського голови на строк її повноважень у складі голови і членів комісії. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією.

Рішення про обрання голови та членів комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів депутатів від загального складу ради.

Голова постійної комісії може бути відкликаний радою. Пропозиції про відкликання голови комісії вносяться сільським головою, відповідною постійною комісією або не менш як третиною депутатів від загального складу ради, а також особисто головою комісії згідно з його письмовою заявою.

Про відкликання голови комісії сільська рада приймає відповідне рішення.

Стаття 2.5.3. 

Протягом строку повноважень рада може утворювати нові постійні комісії, ліквідовувати і реорганізовувати раніше утворені комісії, вносити зміни до складу комісій. Депутат може обиратись до складу лише однієї постійної комісії та брати участь в роботі інших комісій з правом дорадчого голосу.

Депутату або групі депутатів профільної комісії, які при розгляді питання у комісії висловили окрему думку, при обговоренні відповідного питання на пленарному засіданні за їх бажанням обов’язково надається слово.

Стаття 2.5.4. До складу постійних комісій не можуть бути обрані сільський голова та секретар сільської ради.

Стаття 2.5.5. Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, сільського бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

Стаття 2.5.6. Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, призначення сільською радою, готують висновки та рекомендації з цих питань.

Стаття 2.5.7. Постійні комісії при розгляді питань, які належать до відання ради, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філій і відділень, незалежно від форм власності, необхідні матеріали і документи.

Стаття 2.5.8.

Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організовує роботу щодо реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії, а у виключних випадках один із членів комісії.

Стаття 2.5.9. Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і є правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як половина від загального складу комісії. Постійні комісії можуть проводити спільні засідання.

Стаття 2.5.10. Висновки та рекомендації, прийняті спільно з комісіями підписуються головами відповідних постійних комісій. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії приймають висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії. Проекти порядку денного засідань постійної комісії ради, висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Стаття 2.5.11. Висновки та рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи комісії мають бути поінформовані у встановлений ними строк.

Стаття 2.5.12. На засідання комісій можуть запрошуватись представники засобів масової інформації, керівники та спеціалісти управлінь і відділів сільської ради, представники підприємств, установ, організацій, громадськості. Рішення про запрошення осіб на засідання комісії приймається головою комісії або самою комісією.

Засідання постійних комісій ведуться відкрито.

Засідання комісії оформляються протоколами.

Висновки і рекомендації комісій приймаються більшістю голосів від загального складу комісій і підписуються головою комісії. При однаковій кількості голосів голос голови комісії є вирішальним.

Протоколи засідань комісій підписуються головою і секретарем комісії.

Стаття 2.5.13. Для запрошення на своє засідання керівників підприємств, установ та організацій різних форма власності, що знаходяться на території ради, з питань, що належать до компетенції постійних комісій, секретар комісії не пізніш, як за три робочих дні до дати засідання, направляє їм запрошення з зазначенням дати, часу, місця проведення засідання комісії та питання, яке буде розглядатись.

У разі необхідності комісія може вказати, які додаткові інформаційні матеріали будуть потрібні при розгляді питання.

У разі неможливості прибуття на засідання комісії з поважних причин запрошена особа зобов’язана попередити голову комісії та направити замість себе повноважну особу.

Стаття 2.5.14. Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах.

Стаття 2.5.15. Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею.

Стаття 2.5.16. Організаційно-технічне та матеріальне забезпечення діяльності комісій здійснює виконавчий комітет сільської ради.

Глава 6. Тимчасові контрольні комісії сільської ради

 

Стаття 2.6.1. Тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень сільської ради. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради.

Стаття 2.6.2. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу ради.

Стаття 2.6.3. Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, у закритому режимі. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв’язку з її роботою.

Стаття 2.6.4. Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила цю комісію.

 

Глава 7. Виконавчий комітет сільської ради

 

Стаття 2.7.1. Виконавчий комітет ради утворюється сільською радою. Його структура та чисельність, витрати на утримання встановлюються радою за поданням сільського голови.

Стаття 2.7.2. Виконавчий комітет сільської ради забезпечує здійснення радою повноважень, наданих їй Конституцією України та іншими законодавчими актами.

Стаття 2.7.3. Виконавчий комітет ради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню сільською радою взаємодії і зв’язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування.

Стаття 2.7.4. Виконавчий комітет сільської ради за посадою очолює сільський голова. 

 

Розділ III. Сесія сільської ради

Глава 1. Порядок скликання сесії сільської ради

 

Стаття 3.1.1. Сільська рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Сесії ради скликаються в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал. У разі потреби рада може прийняти рішення про проведення пленарного засідання впродовж кількох днів, а також про оголошення перерви в пленарному засіданні для опрацювання документів, проведення засідань комісій, депутатських груп, фракцій, запрошення посадових осіб тощо.

Стаття 3.1.2. Першу сесію новообраної ради скликає голова сільської територіальної виборчої комісії не пізніше як через місяць після обрання ради у правомочному складі. Про дату, час і місце проведення першої сесії комісія повідомляє всім обраним депутатам у зручній для неї формі. Голова сільської територіальної виборчої комісії відкриває сесію, інформує раду про підсумки виборів депутатів і визнання їх повноважень територіальною виборчою комісією, веде сесію до обрання голови та секретаря засідання.

Під головуванням сільського голови утворюється робоча група з числа депутатів сільської ради для розробки або уточнення Регламенту сільської ради, формування її робочих органів, які готуються робочою групою для затвердження наступною сесією сільської ради. Порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника ради, секретаря сільської ради, скликання чергової та позачергової сесій ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Конституції України, цього Закону, законів України "Про статус депутатів місцевих рад", "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та інших законів. До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.

Стаття 3.1.3. Сесії ради скликаються сільським головою, або у разі немотивованої відмови, чи неможливості ним скликати сесію ради – секретарем сільської ради.

У цих випадках сесія скликається:

1) відповідно до доручення сільського голови;

2) якщо сільський голова без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених статтею 3.1.4. цього регламенту;

3) якщо сесія не скликається сільським головою у строки, передбачені Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”.

Стаття 3.1.4. Сесія сільської ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу сільської ради.

Мотивовані пропозиції про скликання сесії сільської ради, підписані ініціаторами, надаються сільському голові із зазначенням питань та проектами рішень, розгляд яких пропонується.

Стаття 3.1.5. У разі, якщо посадові особи, зазначені у т.. 3.1.3. Регламенту, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб’єктів, зазначених у статті 3.1.4. цього Регламенту, сесія може бути скликана депутатами сільської ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради.

Стаття 3.1.6. Рішення про скликання та порядок денний сесії ради доводяться до відома депутатів і населення не пізніш як за 20 днів до дня пленарного засідання ради, а у виняткових випадках – не пізніш як за день до нього із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Стаття 3.1.7. Пленарне засідання ради відкриває і веде сільський голова, а у разі його відсутності та у випадках, передбачених статтею 3.1.3. Регламенту, секретар сільської ради. У випадку, передбаченому статтею 3.1.5. Регламенту, сесію відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради – один з депутатів ради.

Стаття 3.1.8. Пленарне засідання ради є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.

Стаття 3.1.9. Головуючий на пленарному засіданні ради повідомляє депутатам про осіб, які присутні на засіданні за офіційним запрошенням. Цим особам за рішенням ради може бути надане право виступити на засіданні.

Запрошені на пленарне засідання не повинні висловлювати свого ставлення до питань, які розглядаються радою аплодисментами, вигуками та іншими діями. Запрошені особи можуть виступати на сесії, якщо буде дана на це згода простої більшості голосів зареєстрованих депутатів.

Стаття 3.1.10. Пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися сільським головою, постійними комісіями ради, депутатами, загальними зборами громадян.

Стаття 3.1.11. Протоколи пленарних засідань і рішення сільської ради підписуються головою ради, у разі його відсутності – секретарем сільської ради, а у випадку, передбаченому статтею 3.1.5. та статтею 3.1.7. регламенту, - депутатом ради, який за дорученням депутатів головував на її засіданні.

Стаття 3.1.12. Для підготовки першої сесії новообраної сільської ради наступного скликання розпорядженням сільського голови утворюється робоча група із представників політичних партій (блоків), які входять до складу ради.



Глава 2. Робочі органи засідання сільської ради

 

Стаття 3.2.1. На час проведення пленарних засідань ради з числа депутатів обирається секретар та лічильна комісія.

Пропозиції щодо кандидатури секретаря вносить головуючий на засіданні.

Про обрання секретаря та лічильної комісії рада приймає протокольне рішення.

Стаття 3.2.2. Секретар реєструє депутатські запити, запитання, довідки, повідомлення, заяви, пропозиції та інші матеріали, отримані від депутатів, організовує роботу зі зверненнями громадян, які надійшли на адресу ради.

Секретар направляє головуючому відомості про інші депутатські ініціативи, своєчасно оголошує матеріали, які в письмовому вигляді надійшли на засідання ради.

Стаття 3.2.3. Лічильна комісія може утворюватися радою для організації проведення голосування.

 

Глава 3. Головуючий на пленарному засіданні сільської ради

 

Стаття 3.3.1. Головуючий на пленарному засіданні ради:

– відкриває, закриває та веде засідання, оголошує перерви в засіданнях сільської ради;

– вносить на обговорення запропоновані проекти рішень, оголошує повну назву та ініціаторів їх внесення, інформує про матеріали, що надійшли на адресу сільської ради;

– організує розгляд питань;

– оголошує списки осіб, які записалися до виступу;

– надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного оратора;

– створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань;

– ставить питання на голосування, оголошує його результати;

– забезпечує дотримання Регламенту сільської ради всіма присутніми на засіданні;

– робить офіційні та інші повідомлення;

– забезпечує порядок в залі засідання ради;

здійснює інші повноваження, що випливають з цього Регламенту.

Стаття 3.3.2. Для організації пленарного засідання головуючий має право в першочерговому порядку вносити пропозиції з процедурних питань щодо ходу засідань. Якщо з цих питань висуваються альтернативні пропозиції, його пропозиція ставиться на голосування першою.

 

Глава 4. Порядок денний сесії сільської ради

 

Стаття 3.4.1. Проект порядку денного сесії формується сільським головою на підставі орієнтовного переліку питань для розгляду на сесіях, пропозицій голови та постійних комісій, депутатських груп, фракцій, депутатів. Він надається депутатам у день сесії.

Проекти порядку денного сесії сільської ради є відкритими та оприлюднюються на офіційному веб-сайті сільської ради і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Стаття 3.4.2. Пропозиції до порядку денного сесії вносяться вищезазначеними органами та особами не пізніше як за ­­­­­­­­­­­­­­­­­25 днів до пленарного засідання, а у виняткових випадках – не пізніше як за 3 дні. Голова ради організовує їх попередній розгляд та вивчення.

Стаття 3.4.3. Пропозиції, внесені пізніше вищезазначеного строку або безпосередньо при розгляді порядку денного на сесії, включаються до порядку денного у тому випадку, якщо вони були попередньо розглянуті відповідними органами ради або їх розгляд на сесії не потребує додаткового вивчення.

Стаття 3.4.4. Пропозиції щодо кожного питання, яке пропонується включити до порядку денного на сесії, подаються із супровідною запискою і проектом рішення, що пропонується прийняти за цією пропозицією.

Попередній розгляд питань, які вносяться до порядку денного сесії, здійснюється постійними комісіями чи іншими органами за дорученням сільського голови.

Порядок денний сесії обговорюється депутатами і затверджується радою відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх депутатів.

У порядок денний сесії у разі необхідності на вимогу більшості присутніх депутатів останнім питанням для розгляду включається питання ,,Різне”.

Можливе ознайомлення депутатів перед початком сесії з текстом доповіді питання, яке винесено на розгляд. У цьому випадку за рішенням сесії виступ з доповіддю може і не проводитися.

Стаття 3.4.5. Питання запропонованого порядку денного сільської ради можуть розглядатися в іншій послідовності, ніж в ньому передбачено, відкладатися чи виключатися з порядку денного рішенням ради за пропозицією голови, постійних комісій, депутатів.

Рішення про розгляд питань, затверджених в порядку денному в іншій послідовності, зміну, виключення чи відкладення їх розгляду приймаються більшістю голосів депутатів від загального складу ради.

Порядок денний пленарного засідання сільської ради затверджується протокольним рішенням.

Стаття 3.4.5. До порядку денного позачергової сесії вносяться лише ті питання, розгляд яких визначено у пропозиціях про скликання позачергової сесії.


Глава 5. Підготовка питань на розгляд сесії сільської ради

 

Стаття 3.5.1. Питання, що вносяться на розгляд сільської ради, готують постійні комісії, депутати, виконавчий апарат ради, спеціально створені комісії, підприємства, установи та організації, що є об’єктами комунальної власності територіальної громади ради.

Стаття 3.5.2. Проекти рішень сільської ради і пропозиції до них попередньо розглядаються головою, постійними комісіями.

При підготовці проектів рішень беруться до уваги лише письмові пропозиції, що надійшли голові, постійним комісіям ради і були ними враховані або відхилені з тих чи інших причин.

Проекти рішень сільської ради є відкритими та оприлюднюються на офіційному веб-сайті сільської ради і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Глава 6. Порядок надання слова

 

Стаття 3.6.1. Час, який надається для доповіді з питання порядку денного, визначається головуючим на пленарному засіданні ради за проханням доповідача.

Для співдоповіді надається до 20 хвилин, а для заключного слова до 10 хвилин.

Виступаючим у дебатах надається до 7 хвилин.

Для виступів щодо процедури, мотивів голосування, пояснень, зауважень, запитань, пропозицій і довідок, внесення поправок надається до 3 хвилин. На вимогу депутатів цей термін може бути збільшений або зменшений шляхом голосування.

Стаття 3.6.2. У разі необхідності, головуючий на засіданні може на прохання окремого промовця та за згодою більшості присутніх депутатів, продовжити йому час для виступу.

Стаття 3.6.3. Попередній запис на виступ проводиться після отримання депутатами порядку денного та матеріалів сесії, а також після оголошення головуючим питання, яке внесено на обговорення.

Стаття 3.6.4. Доповіді, співдоповіді, виступи з питань порядку денного виголошуються з трибуни, а запитання і пропозиції з місця. Перед тим, як запитати, чи подати пропозицію, депутат повинен назвати своє прізвище, т.’я та по батькові.

Запитання, вигуки та репліки депутатів з місць головуючим не приймаються. Головуючий може позбавити виступаючого слова у випадках, коли він виступає не з питання, що обговорюється, або порушує норми депутатської етики.

Стаття 3.6.5. Якщо виступ оратора повторює те, що вже виголошували інші оратори під час обговорення питання, яке розглядається, і головуючий на засіданні вважає, що сільська рада отримала з цього питання достатню інформацію, він може звернутися до оратора з проханням скоротити або закінчити виступ.

Стаття 3.6.6. Тексти виступів депутатів, які записалися для виступу, але не мали змоги виголосити їх у зв’язку з припиненням обговорення, подаються секретарю в письмовому вигляді відразу ж після закінчення обговорення питання порядку денного для включення їх до протоколу сесії.

Стаття 3.6.7. На пленарному засіданні ніхто не може виступати без дозволу головуючого. Головуючий на засіданні надає слово депутатам з дотриманням черговості, встановленої за усним зверненням депутатів або за погодженням з депутатами, присутніми на засіданні сільської ради може визначити іншу черговість виступаючих. Депутат має право виступити з питання, яке обговорюється, один раз.

Стаття 3.6.8. Запитання доповідачам і співдоповідачам ставляться письмово або усно. Запитання формулюються стисло і чітко.

Депутат, який поставив запитання, може уточнити та доповнити його, а також оголосити, чи задоволений він відповіддю.

Депутатам, які виступають у дебатах, запитання не ставляться, за винятком уточнюючих запитань від головуючого на засіданні. 

 

Глава 7. Порядок голосування

 

Стаття 3.7.1. Після закінчення обговорення питання головуючий на засіданні оголошує голосування з обговореного питання.

Стаття 3.7.2. Початок голосування головуючий погоджує з присутніми на засіданні депутатами, оголошує про необхідну кількість голосів для прийняття рішення, а також про спосіб голосування, якщо з цього приводу надійшли пропозиції від депутатів.

Стаття 3.7.3. На голосування ставляться всі пропозиції і поправки, внесені депутатами в ході обговорення питання.

Стаття 3.7.4.  Головуючий на засіданні може відмовити ініціатору пропозиції чи поправки поставити на голосування запропонований ним текст, якщо текст :

– сформульований нечітко або не стосується обговорюваного питання, суперечить раніше прийнятим рішенням;

– повторює за суттю відхилений сільською радою текст.

Стаття 3.7.5. У разі, коли дві або більше пропозицій, що стосуються одного й того ж питання, виключають одна одну, сільська рада проводить голосування пропозицій у порядку їх внесення.

Стаття 3.7.6. Тексти пропозиції чи поправки, що будуть ставитись на голосування, повинні оголошуватися, при цьому називається їх ініціатор.

Стаття 3.7.7. Перед кожним голосуванням головуючий формулює зміст питання, що буде ставитися на голосування, після чого відразу пропонує провести голосування щодо нього.

Стаття 3.7.8. Після оголошення головуючим початку голосування ніхто не може його переривати. З початку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.

У разі порушення процедури голосування негайно проводиться повторне голосування без дебатів.

Стаття 3.7.9. Слово для виступу з мотивів голосування надається за усним зверненням депутата і після голосування пропозиції, якщо зазначене право на виступ не було використано до голосування, і депутат має намір висловити незгоду з прийнятим рішенням.

Стаття 3.7.10. Якщо до проекту рішення, що вноситься для голосування, не надійшло жодної пропозиції чи поправки, він голосується в цілому. Якщо до нього надійшли поправки, то спочатку проводиться голосування по кожній з них, а потім ставиться на голосування проект рішення з прийнятими до нього поправками в цілому.

Стаття 3.7.11. Рішення сільської ради приймається відкритим (у тому числі поіменним) або таємним голосуванням.

Стаття 3.7.12. Сільська рада може прийняти протокольне рішення з технічно-процедурних питань (обрання секретаря, утворення лічильної комісій, реєстрації депутатських груп та інші).

Протокольне рішення приймається простою більшістю голосів депутатів, присутніх на засіданні ради.

Стаття 3.7.13. Відкрите голосування може здійснюватися шляхом підняття руки.

Після закінчення голосування його результати оголошуються головуючим на пленарному засіданні із зазначенням інформації щодо кількості голосуючих „за”, „проти”, „утримались”.

Стаття 3.7.14. Таємне голосування здійснюється кожним депутатом особисто шляхом подачі бюлетеню.

Стаття 3.7.15. Таємне голосування проводиться обов’язково у випадках:

– обрання та звільнення секретаря сільської ради;

– прийняття рішення про недовіру сільському голові.

Стаття 3.7.16. Для проведення таємного голосування і визначення його результатів сільська рада відкритим голосуванням обирає з числа депутатів ради лічильну комісію. Кількість членів лічильної комісії визначається сільською радою за пропозицією головуючого на пленарному засіданні. Про обрання лічильної комісії рада приймає протокольне рішення.

До лічильної комісії не можуть входити депутати, кандидатури яких висунуті на посади, які обираються радою.

Лічильна комісія обирає зі свого складу голову, заступника голови і секретаря комісії. Рішення лічильної комісії приймаються більшістю голосів членів комісії.

Лічильна комісія встановлює форму бюлетенів для таємного голосування.

Стаття 3.7.17. Перед початком голосування лічильна комісія перевіряє наявність кімнати для таємного голосування, опечатує скриньку, повідомляє депутатам порядок і місце голосування, забезпечує всі умови для дотримання повної таємниці голосування.

Бюлетені для таємного голосування в кількості, що відповідає фактичній чисельності обраних депутатів, виготовляються під контролем лічильної комісії за встановленою нею формою. Бюлетені для кожного таємного голосування повинні бути однакові за матеріалом, кольором, розміром, змістом і не повинні мати ніяких позначок.

У бюлетені повинні бути зазначені пропозиції з питання, щодо якого проводиться голосування. Праворуч напроти кожної пропозиції розміщується порожній квадрат. У кінці переліку пропозицій міститься запис: „Не підтримую жодної пропозиції”. Праворуч, напроти цього запису, розміщується порожній квадрат.

Стаття 3.7.18. Кожному депутату лічильною комісією видається один бюлетень для таємного голосування після проставлення особистого підпису у відомості про одержання бюлетеня. Бюлетені видаються безпосередньо перед підходом депутата до приміщення для таємного голосування, після чого він входить до нього. Депутат не має права двічі входити до місця для таємного голосування при проведенні одного голосування.

Голосування проводиться в приміщенні для таємного голосування шляхом проставлення в бюлетені для таємного голосування позначки „+” або іншої, що засвідчує волевиявлення депутата, напроти прізвища кандидата, за якого депутат голосує або напроти іншого запропонованого в бюлетені варіанта рішення.

Заповнений бюлетень для таємного голосування опускається в скриньку, що знаходиться біля приміщення для таємного голосування.

Недійсними вважаються бюлетені невстановленого зразка, а також бюлетені, з яких неможливо з’ясувати волевиявлення депутата. Прізвища, додатково вписані до бюлетенів, при підрахунку голосів не враховуються.

Рішення за результатами таємного голосування вважається прийнятим, коли за нього подано більшість голосів депутатів від загального складу сільської ради, якщо інше не встановлено чинним законодавством.

Таємне голосування вважається таким, що не відбулося, якщо бюлетенів для таємного голосування депутатами одержано менше, ніж необхідно для прийняття відповідного рішення.

Про результати таємного голосування лічильна комісія складає протокол, який підписується всіма членами комісії. У разі незгоди будь-якого з членів комісії з протоколом, він у письмовій формі викладає свою окрему думку, яка додається до протоколу і оголошується на пленарному засіданні ради.

Підсумки голосування доводяться до депутатів головою лічильної комісії. По доповіді лічильної комісії рада приймає рішення з питання, що розглядалося відкритим голосуванням більшістю голосів депутатів складу ради.

Рішення сесії підписується особою, яка головувала на засіданні.


Глава 8. Рішення сільської ради

 

 Стаття 3.8.1. Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради нормативно-правового характеру набирає чинності з дня його прийняття, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення його в дію.

Рішення сільської ради приймаються на пленарному засіданні після їх обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”.

Рішення ради, окрім регуляторного характеру, може прийматися без обговорення на пленарному засіданні, якщо проект цього рішення обговорювався на засіданнях постійних комісій.

Стаття 3.8.2. Рішення сільської ради з мотивів їх невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку

Стаття 3.8.3. Нормативні акти сільської ради доводяться до відома населення через розміщення на інформаційному стенді та на офіційному веб-сайті. На вимогу громадян їм може бути видана копія відповідного рішення ради.

 

Глава 9. Дисципліна та етика на пленарних засіданнях сільської ради

 

Стаття 3.9.1. На засіданнях сільської ради оратор не повинен вживати образливі висловлювання та непристойні слова, закликати до незаконних дій. Головуючий на засіданні має право попередити оратора про неприпустимість таких висловлювань і закликів або припинити його виступ, а у разі повторного порушення – позбавити його права виступу на даному засіданні.

Стаття 3.9.2. Якщо головуючий звертається до оратора, останній повинен негайно припинити свій виступ, у противному разі головуючий може припинити його виступ.

Стаття 3.9.3. Якщо оратор перевищує час, відведений для виступу, або висловлюється не з обговорюваного питання, головуючий після двох попереджень позбавляє його слова. Частина виступу оратора, яка виголошена після позбавлення його слова, не заноситься до протоколу засідання.

Стаття 3.9.4. Під час засідання сільської ради депутати не повинні заважати ораторам діями, які перешкоджають викладенню або сприйняттю виступу.

Головуючий продовжує час для виступу оратора на термін, на який виступ оратора переривався, якщо це не пов’язано із застосуванням до оратора заходів впливу, передбачених цим Регламентом.

Стаття 3.9.5. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання сільської ради, головуючий попереджає його персонально і закликає до порядку.

Після повторного попередження протягом пленарного засідання головуючий за згодою більшості присутніх депутатів, визначеною шляхом голосування без обговорення, може запропонувати депутату залишити зал до кінця засідання.

Стаття 3.9.6. Особи, що перебувають у залі засідань, перед початком роботи сесії повинні відключити дзвінки мобільних телефонів.

 

Глава 10. Протокол пленарного засідання сільської ради

 

Стаття 3.10.1. Пленарне засідання сільської ради протоколюється. Ведення протоколу засідань сільської ради здійснює секретар засідання. Протокол засідань сільської ради підписує головуючий на засіданні. У протоколі засідання сільської ради зазначаються: дата проведення засідання, кількість депутатів, що присутні на засіданні, запрошені на сесію, питання порядку денного, які внесені на розгляд ради, прізвища, т.’я та по батькові головуючого і виступаючих, всі внесені на голосування питання, повні результати голосування (у тому числі поіменного у разі його проведення) і прийняті рішення.

Протокол засідань сільської ради складаються для кожного пленарного засідання окремо.

Протокольне рішення, прийняте на засіданні сільської ради (т.. 3.7.12.) обов’язково фіксується у протоколі засідань сільської ради.

Стаття 3.10.2.  Протокол є офіційним документом, що підтверджує процес обговорення та прийняття рішення радою.

Протоколи засідань зберігаються протягом скликання ради у кабінеті секретаря ради і передаються до архіву з початком роботи ради нового скликання.

Протокол сесії сільської ради та результати поіменного голосування пленарного засідання ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».


Розділ 4. Здійснення контролю

Глава 1. Контроль за виконанням рішень ради

 

 Стаття 4.1.1. Рада відповідно до визначених Законом повноважень безпосередньо або через свої органи (постійні та тимчасові контрольні комісії) здійснює контроль за виконанням своїх рішень і інших актів, які вона прийняла.

 Стаття 4.1.2. Свої контрольні функції постійні та тимчасові контрольні комісії здійснюють згідно з цим Регламентом, Положеннями про постійні комісії та чинним законодавством.

 Стаття 4.1.3. За вимогою постійних та тимчасових контрольних комісій апарат ради та виконкому надає інформацію про хід виконання рішень та періодично інформує раду про хід виконання рішень, вносить пропозиції про зняття з контролю виконаних рішень.

 

Глава 2. Контроль за рішеннями виконавчого комітету ради

 Стаття 4.2.1. Контроль за рішеннями виконавчого комітету здійснюється постійними комісіями ради.

 Стаття 4.2.2. Механізм здійснення контролю за рішеннями виконавчого комітету ради визначається Регламентом виконавчого комітету ради.

 

Розділ 5. Особливі процедури розгляду питань

Глава 1. Прийняття бюджету і контроль за його виконанням

 

 Стаття 5.1.1. Процес безпосереднього формування бюджету на наступний фінансовий рік починається після ухвалення Верховною Радою України у другому читанні Закону України про Державний бюджет України на наступний рік та доведення у тижневий термін після цього Кабінетом Міністрів України виконавчому комітету положень та показників міжбюджетних відносин (обсягів міжбюджетних трансфертів та текстових статей, що визначають особливості міжбюджетних відносин на наступний бюджетний період), які були проголосовані Верховною Радою України у другому читанні.

 Стаття 5.1.2. На основі прогнозованого управлінням економіки ради розвитку соціально-економічного стану сільської ради на наступний період, бюджетних запитів головних розпорядників коштів бухгалтерія ради у відповідності із статтями 75, 76 Бюджетного кодексу України складає проект бюджету на наступний бюджетний період у місячний термін після отримання показників міжбюджетних трансфертів, затверджених Верховною Радою України при прийнятті проекту Закону про Державний бюджет України у другому читанні.

 Стаття 5.1.3. Проект бюджету на наступний рік подається на розгляд виконавчого комітету. Схвалений проект бюджету виноситься на попередній розгляд постійних комісій ради.

 Стаття 5.1.4. З доповіддю на засіданнях всіх постійних комісій про проект бюджету виступає головний бухгалтер або особа, яка виконує його обов’язки. На ознайомлення депутатів з проектом бюджету дається не менше 14 днів.

 Стаття 5.1.5. Постійні комісії розглядають подані документи, після чого вони передають свої поправки до проекту бюджету в постійну комісію з питань соціально-економічного розвитку

населених пунктів, інвестиційної політики, планування бюджету, фінансів, підприємництва та торгівлі.

 Стаття 5.1.6. Якщо постійна комісія виносить пропозицію про збільшення видатків або скорочення доходів, вона зобов’язана запропонувати на ту ж саму суму коштів відповідно, збільшення доходів за рахунок інших джерел або скорочення видатків на іншу статтю. Постійні комісії подають до кожної поправки письмове обґрунтування.

 Стаття 5.1.7. 1. Постійна комісія з питань соціально-економічного розвитку населених пунктів, інвестиційної політики, планування бюджету, фінансів, підприємництва та торгівлі попередньо вивчає і розглядає на своєму засіданні поданий проект бюджету на наступний рік, а також розглядає поправки і пропозиції , які надійшли від інших постійних комісій ради.

2. Постійна комісія готує висновки з розглянутих питань і спільно з бухгалтерією розробляє остаточний варіант проекту рішення ради. Засідання проводиться не пізніше ніж за 2 дні до пленарного засідання ради.

3. Фінансове управління ради готує таблицю про підтримані пропозиції депутатів, груп, фракцій та постійних комісій і перелік відхилених пропозицій до бюджету з вмотивованими поясненнями щодо неврахованих пропозицій.

 Стаття 5.1.8. На розгляд ради схвалений проект бюджету подається виконавчим комітетом. Співдоповідь з проекту бюджету робить голова постійної комісії з питань планування, фінансів,бюджету та соціально-економічного розвитку або призначений постійною комісією депутат, який входить до її складу.

 Стаття 5.1.9. Після обговорення проекту бюджету, в якому обов’язково беруть участь представники від всіх постійних комісій ради, виконавчого комітету, рада приймає рішення про затвердження бюджету.

 Стаття 5.1.10. Загальний постійний контроль за виконанням бюджету здійснює рада як безпосередньо, так і через постійну комісію з питань соціально-економічного розвитку

населених пунктів, інвестиційної політики, планування бюджету, фінансів, підприємництва та торгівлі, інші постійні комісії ради можуть проконтролювати виконання статей бюджету відповідно до їх компетенції .

 Стаття 5.1.11. 1. З додержанням вимоги частини 1 статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» бухгалтерія ради щоквартально подає на розгляд ради письмові звіти про хід та результати виконання бюджету.

2. Рішення про звіт приймається після його попереднього розгляду на засіданнях постійних комісій і виконавчого комітету ради. Порядок розгляду виконання бюджету аналогічний порядку підготовки бюджету на наступний рік.

 Стаття 5.1.12. Після закінчення бюджетного року, виконавчий комітет подає на затвердження ради, не пізніше 1 кварталу поточного року, письмовий звіт про виконання бюджету за минулий рік.

 Стаття 5.1.13. Попередньо письмовий звіт розглядається постійними комісіями, які готують відповідні висновки і подають їх для узагальнення в постійну комісію з питань соціально-економічного розвитку населених пунктів, інвестиційної політики, планування бюджету, фінансів, підприємництва та торгівлі..

 Стаття 5.1.14. Постійна комісія з питань соціально-економічного розвитку населених пунктів, інвестиційної політики, планування бюджету, фінансів, підприємництва та торгівлі.

Розглядає звіт про виконання бюджету за минулий рік, висновки інших комісій і спільно з бухгалтерією ради готує остаточний варіант проекту рішення ради про затвердження звіту.

 Стаття 5.1.15. Після доповіді головного бухгалтера ради та після інформації голови постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку населених пунктів, інвестиційної політики, планування бюджету, фінансів, підприємництва та торгівлі про виконання бюджету і відповідей на запитання, рада приймає рішення щодо звіту про виконання бюджету.

 Стаття 5.1.16.

У двомісячний термін після завершення першого, другого, третього кварталів та у тримісячний термін після завершення року офіційне друковане видання та офіційний веб-сайт публікують квартальний чи річний звіт про хід і результати виконання бюджету. Звіт, що відповідає за формою затвердженому бюджету, подає до газети бухгалтерія ради. Звіт про використання резервного фонду публікується окремо.


Глава 2. Затвердження програм розвитку та контроль за їх виконанням

 

 Стаття 5.2.1. Формування програми соціально-економічного і культурного розвитку відбувається паралельно з підготовкою проекту бюджету на наступний рік, виходячи з фінансових можливостей.

 Стаття 5.2.2. Проекти програм складають виконавчі органи ради, до компетенції яких входить питання цільових програм.

 Стаття 5.2.3. Зазначені документи направляються для попереднього розгляду і підготовки висновків і пропозицій постійним комісіям ради. Висновки, поправки і пропозиції з письмовим обґрунтуванням непрофільних постійних комісій в письмовій формі направляються в постійну комісію з питань соціально-економічного розвитку населених пунктів, інвестиційної політики, планування бюджету, фінансів, підприємництва та торгівлі.

 Стаття 5.2.4. Постійна комісія з питань соціально-економічного розвитку населених пунктів, інвестиційної політики, планування бюджету, фінансів, підприємництва та торгівлі після надходження проектів програм і пропозицій постійних комісій готує висновки щодо повноти фінансового обґрунтування і забезпечення програм, які приймаються.

 Стаття 5.2.5. Проект рішення ради про затвердження програм готують відповідні виконавчі структури ради спільно з профільними постійними комісіями.

 Стаття 5.2.6. 1. Проекти програм на розгляд ради подаються виконавчим комітетом, а співдоповіді роблять голови відповідних постійних комісій.

2. Після обговорення програм, в якому в обов’язковому порядку беруть участь представники від усіх постійних комісій ради, виконавчого комітету, рада приймає рішення про затвердження цих програм.

 Стаття 5.2.7. У разі не затвердження радою програми, вона відправляється в постійні комісії і виконком на доопрацювання.

 Стаття 5.2.8. Протягом поточного доку до програми соціально-економічного і культурного розвитку, інших цільових програм можуть бути внесені зміни і доповнення на основі спільно прийнятого рішення виконавчого комітету і постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку населених пунктів, інвестиційної політики, планування бюджету, фінансів, підприємництва та торгівлі з наступним затвердженням радою.

 Стаття 5.2.9. Контроль за ходом виконання програми соціально-економічного і культурного розвитку, інших цільових програм рада здійснює як безпосередньо, заслуховуючи інформації, звіти відповідних виконавчих органів з цих питань, так і через постійні комісії відповідно до їх компетенції.

 Стаття 5.2.10. Виконання програми соціально-економічного і культурного розвитку, інших цільових програм розглядається радою періодично, але не рідше як два рази на рік, інших цільових програм, не рідше одного разу на рік.

 Стаття 5.2.11. Виконання програм і прийняті радою рішення з цього приводу підлягають оприлюдненню в засобах масової інформації як звіт перед територіальною громадою.



Глава 3. Порядок підготовки та розгляду регуляторних актів

 

 Стаття 5.3.1. Підготовка проектів регуляторних актів здійснюється на підставі плану ліяльності з підготовки цих проектів на наступний календарний рік, який затверджується радою не пізніше 15 грудня поточного року та оприлюднюється відповідно до Закону України ,,Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності’’ (далі по тексту статті – Закон).

Стаття 5.3.2. Розробник (виконавець) регуляторного акта готує аналіз регуляторного впливу відповідно до Методики підготовки аналізу регуляторного впливу, затвердженої Кабінетом Міністрів України.

Стаття 5.3.3. Проект регуляторного акта разом із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюється у спосіб, передбачений статтею 13 Закону, не пізніше п’яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення цього проекту регуляторного акта.

Стаття 5.3.4. Розробник (виконавець) проекту регуляторного акта враховує або мотивовано відхиляє зауваження і пропозиції фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань, одержані у встановлені ним строки, відповідно до Закону.

Стаття 5.3.5. Cтосовно кожного регуляторного акта послідовно здійснюються базове, повторне та періодичне відстеження йогго результативності. До прийняття регуляторного акта сільською радою здійснюється базове відстеження. Звіт про відстеження результативності цього регуляторного акта оприлюднюється у десятиденний строк з дня підписання цього звіту.

Стаття 5.3.6. У випадках, визначених Законом, аналіз регуляторного впливу не готується. Постійна комісія сільської ради з питань соціально-економічного

розвитку населених пунктів, інвестиційної політики, планування бюджету, фінансів, підприємництва та торгівлі (відповідальна постійна комісія) забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу, що здійснюється відповідно до вимог Закону.

Стаття 5.3.7. Голова постійної комісії, зазначеної в статті 5.3.6. цієї глави доповідає на пленарному засіданні ради, при представленні проекту регуляторного акта, висновки щодо його відповідності вимогам Закону, підготовлені на підставі аналізу регуляторного впливу та експертного висновку.


Розділ 6. Загальна та виключна компетенція ради

Глава1. Загальна компетенція ради

 

 Стаття 6.1.1. Рада правомочна розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, Законом України ,,Про місцеве самоврядування в Україні’’ та іншими законами до їх відання.


Глава 2. Виключна компетенція ради

 

 Стаття 6.2.1. Затвердження регламенту ради.

Стаття 6.2.2. Утворення і ліквідація постійних та інших комісій, затвердження та зміни їх складу, обрання голів комісій.

Стаття 6.2.3. Утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу; внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск.

Стаття 6.2.4. обрання на посаду та звільнення з посади секретаря ради у порядку, передбаченому Законом.

Стаття 6.2.5. Затвердження за пропозицією сільського голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на їх утримання.

Стаття 6.2.6. Утворення за поданням сільського голови інших виконавчих органів ради.

Стаття 6.2.7. Затвердження плану роботи ради та заслуховування звіту про його виконання з урахуванням вимог статті 32 Закону України ,,Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності’’.

Стаття 6.2.8. Заснування засобів масової інформації відповідної ради, призначення і звільнення їх керівників.

Стаття 6.2.9. Заслуховування звіту сільського голови про діяльність виконавчих органів ради, у тому числі щорічного звіту про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради.

Стаття 6.2.10. Прийняття рішення про недовіру сільському голові.

Стаття 6.2.11. Заслуховування звітів постійних комісій, керівників виконавчих органів ради та посадових осіб, яких вона призначає або затверджує.

Стаття 6.2.12. Заслуховування повідомлень депутатів про роботу в раді, виконання ними доручень ради.

Стаття 6.2.13. Розгляд запитів депутатів, прийняття рішень по запитах.

Стаття 6.2.14. Прийняття рішень щодо дострокового припинення повноважень депутата ради в порядку, встановленому законом.

Стаття 6.2.15. Скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням сільської ради, прийнятим у межах її повноважень.

Стаття 6.2.16. Прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень сільського голови у випадках, передбачених Законом.

Стаття 6.2.17. Прийняття рішення про проведення місцевого референдуму.

Стаття 6.2.18. Прийняття відповідно до законодавства рішень щодо організації проведення референдумів та виборів органів державної влади, місцевого самоврядування та сільського голови. 

 Стаття 6.2.19. Прийняття рішень про наділення органів самоорганізації населення окремими власними повноваженнями органів місцевого самоврядування, а також про передачу коштів, матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для їх здійснення.

Стаття 6.2.20. Прийняття рішень про об’єднання в асоціації або вступ до асоціацій, інших форм добровільних об’єднань органів місцевого самоврядування та про вихід із них.

Стаття 6.2.21. Затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування.

Стаття 6.2.22. Затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього; затвердження звіту про виконання відповідного бюджету.

Стаття 6.2.23. Встановлення місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України.

Стаття 6.2.24. Утворення цільових фондів, затвердження положень про фонди.

Стаття 6.2.25. прийняття рішень щодо здійснення місцевих запозичень.

Стаття 6.2.26. Прийняття рішень щодо передачі коштів з відповідного місцевого бюджету.

Стаття 6.2.27. Прийняття рішень щодо надання відповідно до чинного законодавства пільг по місцевих податках і зборах, а також земельному податку.

Стаття 6.2.28. Встановлення для підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, розміру частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до місцевого бюджету.

Стаття 6.2.29. Прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна; затвердження місцевих програм приватизації, а також переліку об’єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації об’єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об’єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним, про надання у концесію об’єктів права комунальної власності, про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності вілповідної територіальної громади.

Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням сільської ради.

Стаття 6.2.30. Прийняття рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення.

Стаття 6.2.31. Створення у разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення з іншими суб'єктами комунальної власності спільних проектів або спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та організацій, визначення повноважень цих органів (служб).

Стаття 6.2.32. Вирішення відповідно до законодавства питань про створення підприємствами комунальної власності спільних підприємств, у тому числі з іноземними інвестиціями.

Стаття 6.2.33. Прийняття рішень щодо надання згоди на організацію співробітництва територіальних громад, суб’єктом якого є територіальна громада села, селища, міста, у формах, визначених статтею 4 Закону України ,,Про співробітництво територіальних громад’’, щодо схвалення проекту договору про співробітництво та інших рішень, пов’язаних із здійсненням відповідно до зазначеного Закону співробітництва територіальних громад.

Стаття 6.2.34. Заслуховування звітів, пов'язаних із здійсненням відповідно до Закону України ,,Про співробітництво територіальних громад'' співробітництва територіальних громад, суб'єктом якого є територіальна громада села, селища, міста.

Стаття 6.2.35. Вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

 Стаття 6.2.36. Затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України.

Стаття 6.2.37. Вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, а також про скасування такого дозволу.

Стаття 6.2.38. Прийняття рішень про організацію територій і об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення пропозицій до відповідних державних органів щодо оголошення природних та інших об'єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам'ятками природи, історії або культури, які охороняються законом; прийняття рішень про оголошення в місцях массового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами ,,сезону тиші'' з обмеженням господарської діяльності та добуванням об'єктів тваринного світу.

Стаття 6.2.39. Надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території сіл нових об'єктів, у тому числі місць чи об'єктів для розміщення відходів, сфера екологічного впливу діяльності ких згідно з діючими нормативами включає відповідну територію.

Стаття 6.2.40. Створення відповідно до закону за рахунок коштів місцевого бюджету установ з надання безоплатної первинної правової допомоги, призначення і звільнення керівників цих установ, залучення в установленому законом порядку фізичних чи юридичних осіб приватного права до надання безоплатної первинної допомоги.

Стаття 6.2.41. Заслуховування інформації прокурорів та керівників

органів внутрішніх справ про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території.

Стаття 6.2.42. Прийняття рішень з питань адміністративно-територіального устрою в межах і порядку, визначених цим та іншими законами.

Стаття 6.2.43. Затвердження в установленому порядку місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації.

Стаття 6.2.44. Затвердження договорів, укладених сільських головою від імені ради, з питань, віднесених до її виключної компетенції.

Cтаття 6.2.45. Встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населених пунктів, забезпеченн в них чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцх, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.

Стаття 6.2.46. Прийняття у межах, визначених законом, рішень з питань боротьби зі стихійним лихом, епідеміями, епізоотіями, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.

Стаття 6.2.47. Визначення територій, на яких можуть проводитися потенційно небезпечні заходи в умовах присутності цивільного населення за участю особового складу Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з використанням озброєння і військової техніки.

Стаття 6.2.48. Прийняття рішень, пов’язаних із створенням спеціальних вільних та інших зон, змінами в статусі цих зон, внесення до відповідних органів пропозицій з цих питань; надання згоди на створення таких зон за ініціативою Президента України або Кабінету Міністрів України.

Стаття 6.2.49. Прийняття рішення про дострокове припинення повноважень органів територіальної самоорганізації населення у випадках, передбачених законом.

Стаття 6.2.50. Затвердження статуту територіальної громади.

Стаття 6.2.51. Затвердження  відповідно до закону Положення про зміст, опис та порядок використання символіки територіальної громади.

Стаття 6.2.52. Прийняття рішень щодо виконання положень статей 7, 11, 12, 20, 24 Закону України ,,Про засади державної мовної політики''.

Стаття 6.2.53. Надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності.

Стаття 6.2.54. Створення відповідно до законодавства комунальної аварійно-рятувальної служби.

Стаття 6.2.55. Затвердження відповідно до закону Положення про помічника-консультанта депутата ради та опису посвідчення помічника-консультанта депутата ради.

Стаття 6.2.56. Вирішення питань у сфері поводження з небезпечними відходами відповідно до законодавства.

Стаття 6.2.57. Визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Стаття 6.2.58. Затвердження порядку преміщення на штрафні майданчики транспортних засобів, припаркованих не у спеціально відведених місцях для паркування транспортних засобів.

 

Розділ 7. Заключні положення

Глава 1. Про дію Регламенту та порядок внесення змін до нього

 

 Стаття 7.1.1. Регламент набирає чинності після прийняття рішення радою про його затвердження.

 Стаття 7.1.2. Рада в необхідних випадках вносить зміни та доповнення до Регламенту. Зміни та доповнення до Регламенту набувають чинності не раніше ніж на 5 день після їх прийняття.

 Стаття 7.1.3. Постійна комісія ради з питань місцевого самоврядування, законності, забезпечення правопорядку та охорони прав людини, взаємодії з політичними партіями та громадськістю готує та узагальнює пропозиції щодо змін та доповнень до Регламенту та вносить на розгляд ради.

 

Глава 2. Організаційне, технічне та інше обслуговування діяльності ради

 

 Стаття 7.2.1. 1. Організаційне, технічне та інше обслуговування діяльності ради та її органів забезпечується апаратом ради та виконкому.

2. Керівництво апаратом ради та виконкому здійснює сільський голова.



Сільський голова Євгеній ФІСАК



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux