Проект рішення Про встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців на 2022 рік
опубліковано 21 квітня 2021 року о 14:38







МІСЦЕВЕ   САМОВРЯДУВАННЯ

ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКА   СІЛЬСЬКА   РАДА

ПОКРОВСЬКОГО                                        РАЙОНУ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ                            ОБЛАСТІ

 

ВОСЬМЕ     СКЛИКАННЯ

ВОСЬМА  СЕСІЯ

====================================================================

РІШЕННЯ


Про  встановлення ставок єдиного податку

для фізичних осіб-підприємців на 2022 рік

на території Великомихайлівської сільської ради 


            Керуючись пунктом 24 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до ст.7, 10, 12 та глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України, беручи до уваги висновки та пропозиції постійних комісій сільської ради із питань соціально-економічного розвитку населених пунктів, інвестиційної політики, планування бюджету, фінансів, підприємництва та торгівлі, з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища ( протокол від 21.05.2021 року), сільська рада  ВИРІШИЛА:


1. Встановити на 2022 рік на території Великомихайлівської сільської ради ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців:

1.1. платників єдиного податку І та ІІ груп відповідно до видів господарської діяльності згідно з додатками 1 та 2;

1.2. платників єдиного податку, які здійснюють види діяльності, не зазначені в додатках 1 та 2:

1.2.1.  І групи – 10% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний місяць;

1.2.2.  ІІ групи –  18% розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний місяць.

2. Визначити, що:

2.1. дія рішення розповсюджується на суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і віднесені до таких груп платників єдиного податку:

2.1.1. І група – фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних   місць   на  ринках   та/або  провадять  господарську  діяльність  з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 002 000 гривень;

2.1.2. ІІ група  –  фізичні  особи-підприємці,  які  здійснюють   господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року вони відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб, обсяг доходу не перевищує  5 004 000 гривень;

2.2. у разі здійснення платниками єдиного податку І та ІІ груп:

2.2.1. кількох видів господарської діяльності, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, установлений для таких видів господарської діяльності;

2.2.2. господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, установлений статтею 293 Податкового кодексу України для відповідної групи таких платників єдиного податку;

            2.3. об’єкт, база оподаткування, податковий період, строк, порядок сплати податку, порядок обчислення податку, строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку та інші обов’язкові елементи податку установлено статями 291, 292, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300 Податкового кодексу України.

3. Доручити фінансовому відділу  Великомихайлівської сільської ради відповідно до повноважень здійснювати аналіз надходжень коштів до бюджету сільської ради від сплати єдиного податку, у тому числі за фізичними-особами підприємцями.

4. Доручити спеціалісту І категорії відділу «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Великомихайлівської сільської ради оприлюднити це рішення на офіційному веб-сайті Великомихайлівської сільської ради.

5. Це рішення набирає чинності з 01.01.2022 року.

6. Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на фінансовий відділ Великомихайлівської сільської ради, контроль – на постійну комісію з питань соціально-економічного розвитку населених пунктів, інвестиційної політики, планування бюджету, фінансів, підприємництва та торгівлі.






Сільський голова                                                                               Євгеній  ФІСАК
































Додаток 1 до рішення

Великомихайлівської сільської ради


Фіксовані ставки єдиного податку на території

Великомихайлівської сільської ради

для фізичних осіб-підприємців платників І групи


№ п/п

Назва виду діяльності

Ставка у % до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний місяць

1

Ритуальні послуги

10

2

Посередництво у торгівлі автомобілями

10

3

Роздрібна торгівля мотоциклами

10

4

Посередництво у продажу мотоциклів 

10

5

Посередництво у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною, напівфабрикатами

10

6

Посередництво в спеціалізованій торгівлі іншими товарами

10

7

Роздрібна торгівля у  спеціалізованих магазинах інших непродовольчих товарів

10




Секретар ради (виконавчого комітету)                                        Лілія СИДОРУК


























Додаток 2 до рішення 

Великомихайлівської сільської ради




Фіксовані ставки єдиного податку на території

Великомихайлівської сільської ради

для фізичних осіб-підприємців платників ІІ групи


№ п/п

Назва виду діяльності

Ставка у % до розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на

01 січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний місяць

1

2

3

1

Вирощування зернових, технічних та решти культур

20

2

Овочівництво, декоративне садівництво та вирощування продукції розсадництва

20

3

Розведення свиней

20

4

Розведення птиці

20

5

Виробництво м’ясних продуктів

20

6

Промислове виробництво риби

20

7

Перероблення та консервування овочів та фруктів

20

8

Виробництво нерафінованої олії та жирів

20

9

Виробництво продуктів борошномельно-круп’яної промисловості

20

10

Виробництво хутра та виробів з хутра

20

11

Лісопильне та стругальне виробництво, просочування деревини

20

12

Виробництво паперових канцелярських виробів

20

13

Видання газет

20

14

Інша поліграфічна діяльність

20

15

Надання інших послуг у поліграфічній діяльності

20

16

Виробництво пластмасових виробів

20

17

Виробництво виробів з бетону для будівництва

20

18

Виробництво виробів з гіпсу для використання в будівництві

20

19

Обробка декоративного та будівельного каменю

20

20

Виробництво будівельних металевих конструкцій

20

21

Виробництво будівельних металевих виробів

20

22

Монтаж та встановлення апаратури для трансляції і ретрансляції передач

20

23

Виробництво меблів

20

24

Виробництво інших виробів (штучних квітів, вінків, корзин і др.)

20

25

Розбирання та знесення будівель, земляні роботи

20

26

Будівництво будівель

20

27

Електромонтажні роботи

20

28

Штукатурні та мулярні роботи

20




Продовження додатку 2

1

2

3

29

Столярні та теслярські роботи

20

30

Покриття підлоги та облицювання стін

20

31

Малярні роботи та скління

20

32

Покрівельні роботи, утеплення будівель, встановлення вікон та дверей

20

33

Посередництво у торгівлі автомобілями

20

34

Роздрібна торгівля мотоциклами

20

35

Посередництво у продажу мотоциклів 

20

36

Посередництво у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною, напівфабрикатами

20

37

Посередництво в спеціалізованій торгівлі іншими товарами

20

38

Виготовлення металовиробів за індивідуальним замовленням; 

20

39

Виготовлення   ювелірних   виробів   за    індивідуальним замовленням

20

40

Ритуальні послуги

20

41

Надання інших місць для тимчасового проживання

20

42

Діяльність кафе

20

43

Діяльність барів

20

44

Діяльність їдалень

20

45

Діяльність таксі

20

46

Діяльність автомобільного вантажного транспорту

20

47

Транспортне оброблення вантажів

20

48

Діяльність зв’язку

20

49

Діяльність агентств нерухомості

20

50

Оренда інших наземних транспортних засобів та устаткування

20

51

Консультації з питань інформатизації

20

52

Створення програмного забезпечення

20

53

Діяльність у сфері права

20

54

Діяльність у сфері бухгалтерського обліку

20

55

Дослідження ринку та вивчення суспільної думки

20

56

Діяльність у сфері інжинірингу

20

57

Рекламна діяльність

20

58

Медична практика

20

59

Стоматологічна практика

20


Інші індивідуальні послуги:


60

Послуги косметологів та візажистів

20

61

Послуги оздоровчого масажу

20



Секретар ради (виконавчого комітету)                                                    Лілія СИДОРУК










Аналіз регуляторного впливу

Про  встановлення ставок єдиного податку 

для фізичних осіб-підприємців на 2022 рік 

на території Великомихайлівської сільської ради  

 

 

І. Визначення проблеми

Підготовлено згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої Постановою КМУ №308 від 11.03.2004 року.

 Виходячи з норм пункту 5 статті 2 та частини 1 статті 3 Бюджетного кодексу України, бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України (однією зі складових якої є бюджети місцевого самоврядування), становить один календарний рік, що починається 01 січня кожного року й закінчується 31 грудня того ж року.

 Органи місцевого самоврядування в рамках, визначених Бюджетним та Податковим кодексами України, мають ухвалювати рішення про встановлення місцевих податків і зборів, в тому числі про справляння єдиного податку на наступний рік для відповідного місцевого податку чи збору.

 Податковим кодексом України (надалі – Кодекс) зобов’язано копію рішення сільської ради про встановлення місцевих податків чи зборів або про внесення змін до них надіслати в електронному вигляді в десятиденний строк з дня ухвалення до контролюючого органу, у якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, але не пізніше 01 липня року, що передує бюджетному періоду, у якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків і зборів або змін до них.


            Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється до 01 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період).

            Питання залучення коштів до сільського бюджету від платників податку пропонується вирішити шляхом ухвалення рішення сільської ради з урахуванням вимог чинного законодавства та в межах повноважень, делегованих органам місцевого самоврядування.

Кодексом визначено платників податку: фізичні особи та юридичні особи (резиденти і нерезиденти України). При цьому, окремо не розподіляються фізичні особи на громадян і фізичних осіб-підприємців. Тобто, до цієї групи платників віднесено як громадян, так і фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Кодексу обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючими органами. Податкове повідомлення-рішення відповідно до підпункту 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 Кодексу контролюючі органи надсилають (вручають) платнику податку за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 01 липня року, що наступає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). Тобто, фізичні особи податок за 2022 рік на прогнозованому рівні 1 210,000 тис. грн будуть сплачувати у 2023 році. Прогнозні надходження в сумі  12 430,000 тис. грн. від сплати податку юридичними особами надійдуть у 2023 році.

 

Основні групи, на які проблема справляє вплив:

Групи(підгрупи)

Так

Ні

Громадяни

Так


Держава

Так


Суб’єкти господарювання

Так


У тому числі малого підприємництва

Так


         Чому проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів?

Розв’язання проблеми встановлення ставок єдиного податку на території Великомихайлівської сільської ради за допомогою ринкового механізму неможливе, оскільки чинним законодавством передбачено, що встановлення місцевих податків та зборів згідно з повноваженнями, визначеними в статті 12 розділу I «Загальні положення» Кодексу можуть  здійснювати тільки органи місцевого самоврядування.


          Чому проблема не може бути розв’язана за допомогою діючих регуляторних актів?

Зазначена проблема не може бути вирішена за допомогою діючих регуляторних актів з огляду на те, що рішення про встановлення місцевих податків та зборів повинно затверджуватися кожен рік на наступний бюджетний рік до 01 липня .

Метою прийняття рішення «Про єдиний податок на 2022 рік» є приведення норм ставок податку у відповідність до  Податкового кодексу України, поповнюваність сільського бюджету на наступний бюджетний рік.

II. Цілі регулювання

Цілями прийняття запропонованого регуляторного акта є:

своєчасне поповнення сільського бюджету;

відкритість процедури, прозорість дій органу місцевого самоврядування при вирішенні питань щодо механізму справляння та порядок сплати єдиного податку;

приведення рішень сільської ради у відповідність до норм вимог Податкового Кодексу України;

встановлення доцільних та обгрунтованих розмірів ставок єдиного податку з урахуванням рівня платоспроможності суб’єктів господарювання

здійснення планування та прогнозування надходжень до бюджету

III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей


1.Визначення  альтернативних способів  


Вид альтернативи


Опис альтернативи


1

2

Альтернатива 1

Відмовитись

від регулювання

Такий підхід не дозволить досягти цілей державного регулювання


Альтернатива 2

Внесення змін до діючого законодавства та існуючих регуляторних актів

 Такий підхід не дозволить досягти цілей державного регулювання



1

2

Альтернатива 3

Прийняття розробленого регуляторного акта

Запропонований регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам регуляторної політики. У ньому чітко встановлені ставки податку на наступний бюджетний рік.



2. Оцінка альтернативних способів

Оцінка впливу на сферу інтересів держави

Вид

альтернативи

Вигоди


Витрати


Альтернатива 1



Невиконання вимог чинного законодавства. Втрати бюджету через застосування мінімальних ставок збору, як це передбачено статтею 12.3.5. розділу І Податкового кодексу України

Альтернатива 2




Альтернатива 3


Збільшення надходжень до бюджету сільської ради. Підвищення рівня довіри до місцевої влади за причини встановлення доцільних та обгрунтованих розмірів ставок єдиного  податку з урахуванням рівня платоспроможності суб’єктів господарювання



Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Вид

альтернативи

Вигоди


Витрати


Альтернатива 1


Відсутні

Невиконання бюджетних програм, відсутність коштів на реалізацію соціальних проектів


Альтернатива 2


— 


— 


Альтернатива 3


Реалізація соціальних програм, зниження напруги у суспільстві

— 



Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

Показник


Великі


Середні


Малі


Мікро


Разом


Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць (орієнтовно)




82


82


Питома вага групи у загальній кількості, відсотків





100%



Вид

альтернативи

Вигоди


Витрати


Альтернатива 1


Мінімальні сплати податки на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки

Відсутні


Альтернатива 2

Альтернатива 3


Відкритість процедури, прозорість дій органу місцевого самоврядування

Сплата податку за встановленими ставками

ВИТРАТИ

на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта

Порядковий номер


Витрати


За перший рік


1


Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), гривень

Сума, яку заплатить суб’єкт підприємництва середнього або великого бізнесу


Сумарні витрати за альтернативами


Сума витрат, гривень


Альтернатива 1



Альтернатива 2


Альтернатива 3

__



IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

               За результатами опрацювання альтернативних способів досягнення цілей державного регулювання здійснено вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.

               Вартість балів визначається за чотирибальною системою оцінки ступеня досягнення визначених цілей.


Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)


Бал

результативності

(за чотирибальною

системою оцінки)

Коментарі щодо присвоєння

відповідного бала

Альтернатива 1

Відсутність регулювання

1


Наявність коштів, що надійдуть до бюджету недостатньо для вирішення проблем.

Альтернатива 2

Внесення змін до діючого законодавства та існуючих регуляторних актів

1


Ця Альтернатива є неприйнятною у зв’язку з діючим законодавством

Альтернатива 3

Прийняття рішення про затвердження Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності

4


Запропонований регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам регуляторної політики. У ньому чітко встановлені ставки податку для сплати суб’єктами господарювання на 2020 рік


V. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми


                Рішенням «Про  встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців на 2022 рік на території Великомихайлівської сільської ради» буде врегульовано ставки податку для сплати суб’єктами господарювання на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки. Механізм, що застосовується в даному рішенні, дозволить прозоро та чітко оглянути вся задіяні ставки податку для кожного об’єкта нарахування податку:

Організаційні заходи для впровадження регулювання:

розробка проекту регуляторного акту – проекту рішення Великомихайлівської сільської ради  «Про  встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців на 2022 рік на території Великомихайлівської сільської ради» обговорення його з усіма зацікавленими сторонами;

оприлюднення проекту рішення Великомихайлівської сільської ради «Про  встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців на 2022 рік на території Великомихайлівської сільської ради» 

разом з аналізом регуляторного впливу з метою отримання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань;

прийняття рішення регуляторного акту «Про  встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців на 2022 рік на території Великомихайлівської сільської ради» на сесії сільської ради;

оприлюднення прийнятого рішення у засобах масової інформації.

Запропонований механізм, спрямований на розв’язання визначеної проблеми, повністю відповідає принципам державної регуляторної політики, а саме: доцільності, ефективності, збалансованості, передбачуваності, прозорості та врахування громадської думки.

VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

               Реалізація регуляторного акту не потребує додаткових фінансових, матеріальних та інших витрат від суб’єктів господарювання, витрати заключаються у сплаті фіксованого податку.

 

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

            Строк дії регуляторного акта встановлений на 2022 рік.

 

VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

З метою відстеження результативності дії цього регуляторного акта визначено наступні прогнозовані показники:

 

з/п

Показники результативності

2021

 

Кількісні


1

Розмір надходжень від фізичних осіб

1100, 000грн


3

Розмір надходжень від юридичних осіб

11270, 000грн



Якісні (у бальній системі)

1

рівень інформованості суб’єктів господарювання  з основних положень акта

5



2

Розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання, пов’язаними з вимогами акта

Не збільшиться


 

IX. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта


Заходи з проведення відстеження результативності дії регуляторного акта  Виконавчим комітетом Великомихайлівської сільської ради. 

Для проведення базового відстеження використовувались такі методи одержання результатів відстеження:

-           статистичні;

-           соціологічні.

Цільовою групою соціологічного опитування є суб’єкти господарювання, фізичні особі, фізичні особи- підприємці, та юридичні особи.



Сільський голова                                                                            Євгеній    ФІСАК  

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux